Kategorier:
- Stue
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei :) Vi ønsker tips til ny farge i stue, hall og entré. Jeg har skrevet på vedlagt tegning hvilke farger vi har i tilstøtende rom, der dørene stort sett står åpne. For å gjøre det enda litt mer komplisert er det rødbrune gulvfliser (i ulike nyanser) i både hall og entré. Ettersom vi allerede har mange farger i etasjen tror vi det bør være en forholdsvis nøytral farge? Bør vi male alle de tre rommene i samme farge, så det ikke blir for mye? Nå er de malt i Skagen, den synes vi er kjølig og litt kjedelig.
Vi er åpne for å endre farge i spisestuen som skal pusses opp etter hvert også, men det blir ikke helt med det første.
Hei Astrid, det er supert med en plantegning og informasjon om hva du har i tilstøtende rom, men kan jeg få bilder av gulvet og gjerne rommene du skal male slik at jeg får et inntrykk av dine møbler og lysforhold :-)
Hei, disse bildene er fra før vi begynte å male, så alt var Skagen. Jeg har lagt inn komentarer der vi har malt. Møblene er heller ikke relevante. Vi skal bytte tapet og slipe stuegulvet i tillegg til å male stue, hall og entré.
Hei Astrid
Så utrolig fin dør ;) Jeg vil foreslå du velger lik farge i både hall og yttergangen som har det samme gulvet. Da vil du få en fin og rolig overgang mellom disse to rommene. Og da du nå har valgt deg den nydelige grønne LADY 8493 Green Tea som en farge som vil poppe i trapperommet og fremheve din flotte gelender blir det fint å male de andre veggen i den lyse og lune LADY 1376 Frostrøyk som snakker godt med både gulv, dør og veggefargen. Ønsker du å male stuen vil jeg foreslå LADY 12075 Soothing Beige som er en fin lun beige tone i møte med alle de andre fargene. Lykke til og god helg.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
vår vakreste maling - til slette vegger