Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Hei. Vi skal delvis pusse opp 1. Etg. og trenger hjelp til å finne en god fargepalett for kjøkken, stue og gang . I dag er stuen malt i tender green og tidløs, kjøkken i tidløs og gangen i raw canvas. Listverk og dører er pr nå bomull. Kjøkkeninnredningen er deco blue (benkeplater skal byttes etterhvert til noe lysere typ stein/marmor) Gulvet blir Pergo laminat i fargen pure mist oak. Vi tenker å male karmer og listverk i samme farge som vegg (og kanskje dørene også?) og taket kan gjerne males også. Vil ikke ha noe bomull noe sted men heller klassisk hvit eller noe lignende der det skal være hvitt. Ønsker gjerne ha to ulike farger i stuen som du ser av bildene og har sett på bla. Iconic til delen som nå er malt i tender green. Til kjøkkenet har vi sett på ulike rosafarger bla. Indi pink. Tilstøtende rom er malt i Savannah sunset. Trappeløpet opp til andre etg. grenser til loftstue malt i soft skin. Trappen vil vi gjerne male i samme farge som vegg eller en tone lysere, enten kun det hvite og så lakke treverket likt gulv, evt. hele om ikke det blir for mye ? Gangen har forøvrig mørke fliser på gulv og null naturlig lysinnslipp. Vi har som sagt sett på mange farger men er veldig usikre og åpne for det meste egentlig. Har stort sett malt etter innfallsmetoden tidligere og bare tatt farger vi liker. Nå ønsker vi oss en fargepalett med duse/støvete(?) farger som henger fint sammen og gir en lun og rolig stemning.
Hei Anne, jeg må før jeg starter spørre om LADY 6378 Iconic er bestemt ? Den er selvfølgelig litt dypere enn LADY 6351 Tender Green men ellers ganske lik :-)
Neida, vi har ikke bestemt noe, Iconic er bare en farge vi faktisk likte begge to her hjemme 😂
Hei Anne, ikke et vondt ord om LADY 6378 Iconic men når du skal male er det kanskje gøy med noe som gir større endring. LADY 2224 Indi Pink er lekker til kjøkkenfrontene i LADY 4477 Deco Blue så tommel opp for den på kjøkkenet :-) Hva med LADY 12290 Antwerp Beige på veggene i gangen, den er lekker i møte med både LADY 10580 Soft Skin og LADY 20046 Savanna Sunset. I stuen ville jeg vurdert LADY 7685 Subtle Green eller LADY 8583 Earthy Yellow disse kan du også kombinere hvis du ønsker å sonedele rommet ved hjelp av farger. På trappen ville jeg klinket til med LADY 2300 Jord. Lister, tak, vegger og dører i samme farge som veggen blir gjennomført og lekkert når alle rom får ulike farger :-) Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak