Stue

Kategorier:

- Stue

Hei, jeg skal male stua. Er ikke så fornøyd med skiferveggen og peisen og har veldig lyst til å male de også. Liker jordtoner og grønn. Vi er en ung familie som liker scandinavisk stil. Eikebordet ønsker vi å beholde, resten av møblene skal vi ikke beholde. Takk for svar :-)

2023-11-02 15:52:09

Kommentar

Bildet av peisen og skiferveggen.

02/11/2023 15:52:47

Fargerådgiver svarer:

Hei Hanne, bildene av peisen og skifer veggen har jeg ikke fått, men før du maler denne type flater må jeg be deg ta en prat med våre eksperter på maling vedrørende riktig produkt, grunning og fremgangsmåte. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30. Det du bør tenke godt igjennom er at malte fliser/stein blir litt "flatt" og ensartete da at får samme fargene også fuger. Til dette gulvet og gulvet ser jeg for meg at den helt lyse  LADY 8281 Pale Linden eller den litt dypere og noe lunere  LADY 8478 Pale Green blir lekre på veggene.  LADY 1832 Skandinavisk Lys eller den litt gråere  LADY 10678 Space er også gode kandidater du kan vurdere til vegg.

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk