Farge kjeller. Med gang, kjellerstue, kontor/sov

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Ingen enda

Hele kjelleren renoveres, så det trengs farger på alt. Det vil si gang, kjellerstue, kontor/soverom og bod. Bad/vaskerom i kjeller blir beige/hvit/lys eik. Det er ikke vinduer i kjellerstue eller gang, så det bør være ganske lyst. Vi har tenkt 1276 Soft og muligens noe mer farge på tilstøtende kontor. Og lister. Har dere forslag på farger?

2023-11-05 15:26:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Stine :) Det vil være supert om du sender link på valgte gulv da gulv påvirker veggfargen. Har du ingen farge i trapperommet som jeg skal forholde meg til? Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, og takk for svar. Gulv blir lys eik: https://www.fargerike.no/gulv/parkett/heritage-lime-stone-eik-82409d3e/ Og trappeoppgang er hvit. Bør nok også males. Hilsen Stine

07/11/2023 18:08:17

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for link :) Etter det jeg kan se vil  LADY 1276 Soft stå fint i møte med ditt gulv. Jeg er enig med deg i at lyse, gylne gultoner vil bli fint i en kjeller med begrenset lysforhold, du vil dermed bringe "solen" inn ;) Hva med å kombinere med  LADY 11173 Humble Yellow til soverom/kontor hvor  LADY 1275 Mild vil bli en lekker kombinasjon i trappeløp og gang :) 

På lister og tak ville jeg valgt  LADY 1624 Letthet, den er varmere enn hva  LADY 9918 Klassisk Hvit er men mindre gul enn  LADY 1453 Bomull, i mine øyne en perfekt hvittone i denne fargepaletten :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk