Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei, Vi har litt blanke ark, da vi tenker nye farger på alle rom. Vi har Japandi-stil, med eikemøbler, grågrønn sofa (planet grey green Sofacompany), og noen pastellfargede interiørobjekter, inkl noe rosa og noe blått som tenderer mot lavender. Stuen er vestvendt og vi ønsker gjerne en lun, lys stemning. Stue: Vi tenkte en varm beige i stuen. Den som er der nå er Elvesand fra Fargerike, men denne syntes vi ble for grå. Vi ønsker hakket lysere og varmere. Kjøkken: Kjøkkenet er halvåpen løsning, så stue og kjøkkenfargen må gå godt sammen. Jeg ønsker gjerne en lekker kombinasjon uten for stor kontrast til stuen. Feks en mørkere nyanse, kanskje mot litt rosatoner om det kan passe. Gang: Her ønsker vi samme farge som stuen. Så denne fargen blir tilstøtende alle de andre rommene og må passe med alle fargene. Gjesterom/kontor 1: Her er vi åpne. Jeg tenkte kanskje en lys blå som heller litt mot lavender, uten å være lilla. Men åpen for alle forslag. Dette rommet har glassdør og er det første man kommer til fra stuen. Så tenkte kanskje det ble en rød tråd ved å plukke opp noen av fargene på interiør fra stuen. Gjesterom/ kontor 2: Helt åpen her. Men liker generelt heller lysere enn mørkere farger og dette rommet er østvendt og får litt lite lys. Er vis a vis soverommet, så kan godt være samme farge som soverom eller nært, så det ikke blir for mange forskjellige farger. Soverom: Her tenkte vi kanskje en fin grønnyanse. Generelt foretrekker vi grønnfarget uten så mye gult i seg, men det viktigste er god flyt til de andre rommene. Til info: De første bildene er av leiligheten (vi skal ikke ha noen av møblene på disse bildene), og de siste bildene er av møbler og interiørelementer vi skal ha i stuen.
Jeg glemte å si at eikeparketten skal slipes og få en lysnende lakkering. Her er litt flere bilder av interiøret vi tenker å ha i stuen. Det er mange rom, så du trenger ikke si hvor alt skal. Men feks hvis vi går for en av følgende beigefarger i stue og gang feks, hvilke andre 3-4 farger kunne passet til? Gjerne en som harmonerer litt mørkere på kjøkkenet, gjerne litt mot rosa. Hvilke grønnfarge eller blåfarge passer til? Og evt et par andre alternativer. Feks til: Sans, Macchiato, Skandinavisk lys, Hvit te, Soft.
Hei Lise :) Da du oppfatter FR1940 Elvesand som grålig vil du nok ha samme oppfatning på LADY 1876 Hvit Te. Du nevner LADY 1832 Skandinavisk Lys og LADY 1875 Sans som i mine øyne vil bli svært gode kandidater til din stue da de er varmere. Hva med den dypere LADY 1140 Sand (min favoritt) eller LADY 1276 Soft til ditt kjøkken? Når det gjelder LADY 1359 Macchiato er jeg redd den ikke er ren nok i møte med dine møbler og bilder som har renere fargetoner i seg. Hva med LADY 2040 Lys Granitt, er det en renere tone som ser ut til å stå svært fint til . Med denne vil LADY 7637 Exhale og /eller LADY 6350 Soft Teal bli lekkert på soverommene. Ta en titt på LADY 5081 Fabrikk som vil stå fint i denne paletten til ditt gjesterom/kontor, den vil fremstå som mer blå når den kommer opp på en større malt flate enn hva fargelamellen viser :)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Hei igjen, Tusen takk for gode fargeråd. Nå har vi inn endel fargeprøver og prøvemalt litt for å se hvordan fargen endrer seg gjennom døgnet. Vi har malt østvendt kontor i Subtle green. Gjesterom blir Fabrikk som du foreslo, helt perfekt til interiørdetaljene i stua! Vi har prøvemalt kjøkkenet og Friendly pink ble den beste til benkeplaten og gjør denne mye mer levende. Men da ble vi litt usikre på basefargen som skal være i stue og gang. Vi har prøvd både Sans og Soft touch. Begge er fine, men sans kanskje litt lys og soft touch litt mørk, finnes det en annen farge som oppleves som en slags mellomting? Og aller viktigst; passer noen av dem til Friendly pink på kjøkkenet eller skal vi gå for en annen lys beige som passer bedre? Elsker den elegante ton i ton følelsen. Men redd for å få for grå stue.
Hei Lise :) Farger vil bli lysere på større flater, jeg undrer på om du har malt LADY 10290 Soft Touch på en stor flate? Det kan være at den vil bli perfekt ;) Det er en utfordring å finne en mellomting av LADY 10290 Soft Touch og LADY 1875 Sans til stue og gang men ta en titt på LADY 1832 Skandinavisk Lys som vil stå fint i møte med LADY 20185 Friendly Pink på kjøkkenet :) God helg ønskes :)
Tusen takk, så kjapt svar! Det er faktisk godt mulig soft touch blir perfekt, jeg skal male den på et større område. Men nå oppdaget jeg i et gammelt fargeråd en farge som ser ut som den er utgått hos dere; 1642 Wicker Beige S1005-Y40R. Jeg synes den så bittelitt lysere ut en soft touch, men lignende. Passer den med Friendly pink? Og går det an å kjøpe den så lenge man har fargekoden?
Hei :) Du kan fint få blandet S1005-Y40R og den er lysere enn hva LADY 10290 Soft Touch er samt at den står fint til LADY 20185 Friendly Pink, tommel opp fra meg :)