Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : hvit?
Vi pusser opp i et hus over 2 etasjer. Se plantegning - det er åpen løsning mellom stue, spisestue, kjøkken, gang, trapp i 1 etg. Vi ønsker en basefarge som går igjen og skaper helhet. Har prøvd ut Kokos - for gul, og Space, litt for mørk(?). Overordnet ønsker vi det lyst og lunt. Tenker at kanskje SANS kan være aktuell som basis farge - på kjøkken, gang, spisestue, soverom, kontor. STUE åpen løsning mellom denne og spisestue. Her har vi Chesterfield sofa i fargen antikk brunrød, og to stoler i farge antikk rød. se bilder. Vi tenker evt å ha fargen SAND her? Spisestue Her har vi lyse tre spisestue. Henger ved et bilde (beklager rotet;)) Tenker å ha fargen SANS her? Og evt en fond vegg i samme farge som i stue delen? KJøkken Her har vi lys kjøkken innredning. Se (rotete) bilde. Tenker SANS her? Yttergang Her har vi hatt en fond vegg i blå, mens synes det blir for kaldt. Tenker å male i SANS med en innbydende fond vegg, men usikker på hvilken farge det skulle være- Vi er ikke så glad i for brunetoner på veggen, men kan gjerne ha en litt sprek vegg. Trapp Her har vi hatt en ganske mørk farge, men ønsker litt lysere trapp. Usikker på farge. Soverom1 Her har vi en stor seng i fargen navy blue - ønsker litt lunere enn SANS, samtidig som det ikke blir for mørkt. Forslag? Vi har en brunsvart kommode. Soverom2 - barn Her ønsker vi en frekk, fargerik fond vegg. Datteren har tidligere hatt Banana Smoothie (?) farge. Hun ønsker fortsatt litt knall, varm gul - men usikker på om banan fargen blir helt riktig. TAK - vi ønsker hvitt, men ikke eggeskall Forslag GULV - vi ønsker lyse gulv
Hei Tonje
Med LADY 1875 Sans som lys og lun basefarge vil det bli fint å kombinere denne med den litt mørkere LADY 1140 Sand. Hva med LADY 5180 Oslo som en fin kontrast farge i møte med LADY 1140 Sand, LADY 1875 Sans og dine chesterfield møbler ? Ønsker du en lysere tone enn LADY 1875 Sans i gangen vil da LADY 0486 Silke bli fin. Sett den sammen med LADY 20142 Daydream som er en farge som vil ta opp rødtone på dine møbler og lekker til de andre fargene i huset. Hva med LADY 12076 Modern Beige på soverommet. Denne er litt mer dempet enn LADY 1140 Sand og er fine sammen. Den vil også bli fin sammen med dine blåfarge på sengegavlen. På pikerommet kan du se på LADY 1392 Gul Antikk. Dett er er en fin gultone som gir varme i rommet gjennom hele året. LADY 1392 Gul Antikk kan du kombinere med LADY 0486 Silke som hvittonen på dine flater som skal males hvite. Jeg ville valgt å male gulvet i LADY 0486 Silke eller LADY 1140 Sand. Lykke til ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak