hus i skogkanten

Kategorier:

- Enebolig

hei. Vi skal skifte kledning på huset vårt og jeg trenge litt råd. Taket er ganske nytt, så fargen på taksteinene må gå sammen med ny farge på ny panel. Videre er vinduene nye (satt inn etter at bildet er tatt, men tilsvarende farge.(Fargen Røros). Vi har lekt litt med tanken på å ha rødt hus, men da en matt overflate slik at det blir kontrast til de blanke vinduene. Den eksisterende fargen synes jeg blir for hard, men er åpne for mykere gråtoner..eller en helt annen farge. Beis kan også være et alternativ. Tips motas med takk. Har lagt ved to bilder. Bilde nummer to viser fargen mer slik den er.

2023-11-13 21:11:06

Fargerådgiver svarer:

Hei Gry, leke seg med samme farge i ulik glans er absolutt lekkert men når du også har rødt tak tenker jeg at det blir mye rødt :-) Håper du tilgir at jeg er ærlig. Sammen med taket og  JOTUN 0025 Rørosrød er  JOTUN 0394 Varmgrå lekker. Du kan gjerne også vurdere beige, hva med  JOTUN 1939 Sandbeige. Vil du ha  TREBITT Oljebeis er  TREBITT 9061 Jernvitrol en av mine favoritter sammen med rødt. Velger du  TREBITT Oljebeis nå kan du alltid male senere, motsatt er umulig.

Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon til gode fargekombinasjoner på staffasje, mur og terrasse.

Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk