Kjøkken

Kategorier:

- Kjøkken

Hei! Har et kjøkken jeg ønsker en farge til på en liten vegg rundt et vindu og under benkeplate hvor det står barkrakker. Kjøkkeninnredning er S2500-N. Lister rundt vindu er i bomull. Teglsteinsvegg som går uavbrutt bak komfyr med sprutplate i glass foran. Denne slutter mot vegg som ønskes malt. Denne veggen er idag lys. Tror den heter morgendis men er ikke sikker. Ønsker litt mer kontrast mot innredning/tegl. Eikeparkett på gulv er gyllen-gul som den jo blir etter noen år. Tilstøtende stue er i en lys varm gråtone men den skal også endres etterhvert.

2023-11-17 14:17:22

Fargerådgiver svarer:

Hei Nina på panelveggen rundt vinduet ville jeg valgt en rødtone som snakker godt med murveggen, hva med  LADY 20144 Grounded Red eller  LADY 20120 Organic Red :-)

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Rødt ja! Det har jeg ikke hatt i tankene en eneste gang, men JA!! Det skal prøves ut! Tusen takk for tips!! Nina

17/11/2023 16:58:58