Farger til ny leiliget

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Nei.. noe hvitt

Hei! Jeg ønsker tips til fargekombinasjoner/hva som vil kle rommet til ny leiliget. Syntes dagens maling er altfor mørk og noe brun. Jeg ønsker meg mye lysere farger, men likevel kanskje å utfordre med én kontrast vegg i stue /soverom. Jeg har kjøpt spisebord i gråmalt eik og har noe brune elementer. I tilleg har jeg en lys sofa. Per nå liker jeg godt fargene morgendis (favoritt, men syntes den er vanskelig å matche med andre farger), smooth white (forslag til ny stuefarge), og tidløs (spisestue). Jeg ønsker et lettere lysere preg. Ønsker likevel ikke en standard «grå leilighet» som jeg personlig føler alle har. Soverommet syntes jeg også er altfor mørkt da det blir mye mindre av hard blåfarge (jeg elsker forsåvidt blått så ikke fremmed for lettere varianter). Ønsker en renere harmoni når soveromsdør er åpen fra stue (se bilde). Liker blant annet aubergine/light lavendel til kontrastvegg på soverom. Tar mer enn gjerne i mot tips som gjør leiligheten moderne (til tross for panelvegger), lys men samtidig litt lun/ren/innbydene mtp en farge. Kunne også tenkt meg en mørkere (men i stil) kontrastfarge til inngangsdør. Dagens malingsfarger er følgende: Stue: Marrakesh Kjøkken, gang, spisestue: soothing beige Soverom: Oslo blå Tusen takk for hva enn tips jeg kan få!😃 tusen takk!!

2023-12-05 22:21:12

Fargerådgiver svarer:

Hei Martine, gratulerer med ny leilighet :) Jeg er redd for at  LADY 9915 Morgendis lett kan vippe lilla i møte med ditt varme gulv og om du har hvittonen i  LADY 1453 Bomull vil  LADY 1453 Bomull vippe gul. 

Da du liker  LADY 8470 Smooth White som er en gyllen gråhvit tone med grønn undertone vil jeg be deg ta en titt på  LADY 8282 Hvit Pepper som kan erstatte  LADY 9915 Morgendis. Den er ton i ton med  LADY 8470 Smooth White Kombiner gjerne disse med  LADY 1624 Letthet fremfor  LADY 1024 Tidløs. Med tanke på kontrastvegg i stuen vil det i mine øyne være kontrast nok med muren bak ovnen i en annen farge. Hva med  LADY 1145 Band Stone på murvegg og eventuelt på inngangsdør ? 

Om det er våre  LADY 3207 Mørk Aubergine og /eller  LADY 3206 Lys Aubergine du har i tankene står disse fint i fargepaletten som du kan kombinere med. Jeg får dessverre ikke treff på " aubergine/light lavendel", mulig de ikke er våre?

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk