Ny farge i gang

Kategorier:

- Gang

Lister/dører/vinduer : Se vedlagt bilde, har ikke taklister. Lister gulv er samme farge som vegger.

Hei, jeg ønsker å male gangen. Bor i en funkis leilighet over to plan. Alle rommene er malt i tilnærmet hvitt. Kunne tenke meg å male tak og vegger i gang, enten samme farge eller to forskjellige farger som passer sammen. Hva tror dere kan bli fint? Den hvite døren i ene enden står mye oppe, og i enden av dette rommet er det utgang til terrasse. Mulig jeg skal male dette rommet også. Håper på gode fagråd fra dere :-) Hilsen Gørill

2023-12-08 16:10:13

Fargerådgiver svarer:

Hei Gørill :) Ut fra bilder ser det ut til at dine dører er i  LADY 1453 Bomull. Farger jeg da foreslår vil da stå fint til denne varme hvittonen og til ditt gulv :) Ta en titt på  LADY 8281 Pale Linden,  LADY 12083 Devine,  LADY 8302 Laurbær,  LADY 1376 Frostrøyk (tak) eller  LADY 10678 Space :) Håper en av disse vil falle i smak. Når valg på veggfarge er tatt er det enklere å gi ett fargeråd på tak men det er ikke feil å male tak i samme farge som vegg da du vil få en større romfølelse :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei igjen, og takk for raskt svar :-) Jeg har funnet ut fargekoden på tak og vegger som er i dag, og lurer på om det er samme farge på lister rundt dører osv - det er fargekode KASSISK HVIT med kode 9918 / So500-N- Har tittet litt på fargen Soft comfort - JOTUN 12181, tror du den blir for mørk? Hilsen Gørill

11/12/2023 13:23:22

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da gangen din er lang og smal er jeg redd  LADY 12181 Soft Comfort kan bli litt for mørk men den ser ut til å stå fint i møte med dine gulv. Hva med  LADY 12180 Present som er ton i ton men lysere enn hva  LADY 12181 Soft Comfort er :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen Kunne det bli fint med SPACE i taket og MARRAKESH på veggene mot bomull som er på lister og klassisk hvitt på dører? Vennlig hilsen Gørill 

16/12/2023 21:43:09

Fargerådgiver svarer:

Hei :)  LADY 10678 Space i tak og vegger i  LADY 1623 Marrakesh vil i mine øyne bli lekkert, tommel opp fra meg :) Begge står fint til dine hvittoner. En god førjulstid ønskes :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, og takk for veldig god hjelp. Da går jeg for de fargene :-) Jeg tror ikke jeg ønsker helt matte vegger og tak selv om det er veldig inn i tiden. Jeg tenker en mellomting mellom matt og helt blank, hva bør jeg velge? Og nå er jeg i gang ;-), ønsker å male endevegger i stua mi også. Åpen kjøkken og stue løsning med forskjellige takhøyder som vist på vedlagte bilder. Vil det bli fint å male begge endeveggene, dvs hele kroken ved verandadør (både tak og vegger) samt endevegg på kjøkkenet i fargen: Jotun 8494 Organic Green? og dette også i en mellomting mellom matt og blank. Kommer til å male i romjulen. Setter veldig stor hjelp fra deg :-) Førjuls hilsen fra Gørill

18/12/2023 13:21:37

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Til slette tak anbefaler vi  LADY Perfection  som er spesialutviklet for slette tak. Med et helmatt utseende og gode påføringsegenskaper er det lett å lykkes med et vakkert, skjoldfritt resultat. Jeg er redd blankere maling vil raskt bli mer skjoldet resultat. På veggene i gangen vil jeg anbefale  LADY Wonderwall som som gir en robust og flekkavvisende overflate, slik at veggen holder seg vakker lenge. Den har litt mer glans enn hva takmalingen har. Hva med å male gulvlister og dører i  LADY Supreme Finish, den får du i matt, silkematt, halvblank og blank :) 

Med  LADY 10678 Space og  LADY 1929 Muskatnøtt i gangen vil  LADY 8494 Organic Green bli lekkert i møte. Jeg fikk dessverre opp bildene i veldig lite format, kan du gjøre ett nytt forsøk? Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Bildet kan ikke være over 5 MB. Hører fra deg :) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei, og takk igjen for raskt svar :-) Laster inn nye bilder og håper du får de opp. Beklager mye rot da det er juleforberedelser. Viktig at fargen Organic Green passer til grå sofa osv :-) Hilsen Gørill

18/12/2023 16:29:58

Fargerådgiver svarer:

Hei. Takk for bilder, jeg fikk ett mye bedre inntrykk :) Juleforberedelser kjenner jeg meg igjen i ;) Det er ett naturlig skille med dine skråtak og endevegg og du vil skape hyggelige soner med dypere tone i nisjene ved kjøkkendel og kroken ved verandadør. Med samme farge  i skråtak som vegg vil du visuelt oppfatte takhøyden som større. Det er mulig  LADY 8494 Organic Green vil gi litt for stor kontrast til de lyse veggene? Hva med  LADY 8479 Evergreen som er noe lysere slik at kontrasten ikke blir så stor. Begge disse grønntonene står fint i møte med dine møbler og gulv. 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei og takk for veldig god hjelp så langt :-) Og Godt Nytt År! Gangen ble superfin med fargen Space i taket og Marrakesh på vekkene :-) Vi har malt stua i Organic Green nå, og det bl også veldig fint. Legger ved noen nye bilder. luer på om du tror det blir fint å male kjøkken delen i samme farge. Tenkte å male hele veggen der det er vinduer, inkl inne i vinduskarmen på det liggende vinduet. Da bør jeg vel også male inne i vinduskarmen på takvinduet, dvs også deler av tak (hele rammen). Hva tror du? Og på veggen med vifta, kan jeg fortsette fra der veggen stopper på langveggen og male lik høyde på veggen med vifta og bort til høyskapet. Tro du det vil bli fint? Det er såpass mye flater med hvitt så det kunne vært gøy å bryte med mer farge :-) Hilsen Gørill

03/01/2024 11:49:48

Fargerådgiver svarer:

Hei Gørill, jeg er usikker på hva du mener med deling av veggen der kjøkkenviften er. Det fremkommer ikke så godt på bildene. Jeg lurere på om jeg ville malt hele veggen der sofaen og kjøkkenet er og latt resten av veggene på kjøkkenet være hvite, men som sagt er jeg usikker på hva du mener :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun