Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Hvit (ikke konkret fargekode)
Hei, Vi har kjøpt oss ny bolig og vil fargesette store deler av denne. Stuen er 50 m2, store vinduer mot øst og vest og relativt høyt under taket. Vi har kjøpt tre store sofaer i beige. Fra stuen går man inn til to rom: spisestue (ca 12 m2) mot øst og tv-stue (ca 9 m2) mot vest, i hvert sitt rom. I dag er det kjølige farger i rommene, vi ønsker noe som gir varme. Gulvet er lys eikelaminat med kvist. i tv-stue er det koksgrått steingulv. I utgangspunktet hadde vi sett for oss lys granitt i stue, blushing peach i spisestue og Warm blush i tv-stue. Da vi prøvde fargene nå, var vi egentlig bare fornøyde med warm blush. Har du noen tips til oss?☺️ Beklager litt rot i bildet, vi har som nevnt akkurat flyttet inn:) Bildet er tatt fra spisestuen. Julehilsen fra Henriette
Bilde fra andre siden av stuen. Mot spisestue til høyre og tv stue til venstre:)
Hei Henriette
Jeg setter opp et par rosatoner jeg opplever er fine i møte med LADY 2856 Warm Blush og som vil gi et mindre gyllen uttrykk slik som LADY 12120 Desert Pink og LADY 20047 Blushing Peach. Sammen med LADY 2856 Warm Blush vil da den lysere LADY 2224 Indi Pink bli rålekker. Ønsker du å kombinere de to med en mørkere tone vil da LADY 2300 Jord bli super. En nydelig trio i mine øyne ;) Ønsker du å fargesette den siste stuen med en tone lysere enn LADY 2224 Indi Pink vil da LADY 12086 Rustic Pink eller LADY 20119 Transparent Pink gi et fint ton- i -ton utrykk med de andre rosatonene.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Hei og takk for gode tips. Vi ender med transparent pink i store stua og rustikk pink i spisestua. Går nok bort fra warm blush i tv stua da den rett og slett ikke kledde rommet. Har du noen andre tips:-)? Vi kunne godt tenkt oss noe mørkere enn de andre fargene. På andre siden av tv-stua er gangen, som binder sammen flere andre rom og trapp. Man kan altså gå gjennom tv-stua, med stue på ene siden og gang på andre. I gangen ser vi for oss noe lett/lystig/pastellaktig (gangen har også de mørke flisene som tv-stua har). Takk igjen for gode tips i fargeverden:) Henriette
Hei Henriette
Om du nå ønsker deg en mørkere tone i TV stuen en LADY 2300 Jord som ble nevnt sist kan du se på LADY 20145 Wisdom. En lun gråtone som LADY 10429 Diskret eller den mørkere og litt mer gråbeige LADY 10249 Sober vil også være en farge som står godt til både LADY 20119 Transparent Pink og LADY 12086 Rustic Pink. Jeg vil også i møte med ditt mørke gulv foreslå en lysere tone som LADY 12078 Comfort Grey eller LADY 1376 Frostrøyk i dette rommet og en av de mørkere tonene i gangen. Her er det kun snakk om smak og behag, hva du trives best med.Alle fargene nevnt står godt til hverandre uavhengig av hvilket rom du velger hvilken farge. Lykke til ;)