Kategorier:
- Kjøkken
Hei! Eg vil gjerne male kjøkkenet mitt, det er eit gammalt kjøkken fra 1973 - men eg har ikkje råd til å bytte det ut heilt enda! Tenker maling kan gjere susen. Gulvet er lysegrått, kald farge (laminat fra Coop Byggmix), forøvrig er også kjøleskap og oppvaskmaskin grå... Opprinnelig tenkte eg bare å male vegger, fant green harmony og vurderer en type enkel kalkmaling (husker ikkje navnet) Men tenker kanskje eg skal gå for å male de triste gamle kjøkkenskapa også! Skapa er forøvrig en lun varm tresort ,om det gir mening Eg likar godt green harmony. Ikkje for mørke fargar medmindre det bare er deler av inredninga. Kan nevne at der også kjem ei svart kallax hylle for oppbevaring etterkvart. Ønsker gjerne fargetips, kombinasjoner som funker
Grusomt per dags dato, i know 🤣 Men tenker at alt det som er lyst/beige på vegger og mellom og over skap skal ha samme farge. Bonus om ein kan få det til å verke større
Bilde tatt fra stue
Hei Sandra
Utrolig hva litt ny farge kan gjøre med et rom ;) LADY 8252 Green Harmony ser jeg for meg vil bli fin til veggene på kjøkkenet, og til dine kjøkkenfronter og gulv. På flisene kan du velge deg den mørkere grønne LADY 8494 Organic Green eller den kjøligere grå LADY 9925 Bergknatt. Før du maler dine fliser vil jeg du tar en prat med våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Takk for svar 😊 Ja eg og tenker green harmony blir flott! Men der er lite lys, vil fargen bli for mørk? Eller trur du det går fint? Og du tenker også at det kan bli fint at eg lar kjøkkendør frontene være som de er? Bergknatt har eg sett på siden den kom! Elsker den fargen! Så da trur eg at eg må prøve den på flisene ja 😁
Teknisk tipsa meg om å bruke Supreme finnish, men eg tenker at Wonderwall eller Pure colour kan være gode alternativer for veggene? Flekkavvisende effekt kan jo være greit på eit kjøkken. Og er det lurt med matt maling?
Hei Sandra
LADY Wonderwall Markedets mest robuste veggmaling - for varig vakre, matte vegger! LADY Wonderwall gjør det enkelt å holde veggen pen over tid og er mitt valg på utsatte steder. Ønsker du en maling som er mattere enn LADY Wonderwall er det LADY Pure Color du bør velge deg. Lykke til ;)
Valget fallt på wonderwall - veldig fornøgd. Men farger er noe mørk, lurer på om eg må gå for ein lysere farge (ikkje for lys) til flisene, har du gode fargeråd? Sliter med å finne en som passer både gulvet og kjøkkenfrontene. Ville opprinnelig gå for bergknatt,men redd det vert for mørkt
Hei Sandra
Jeg ble litt usikker på om du mener at både LADY 9925 Bergknatt og LADY 8252 Green Harmony ble for mørke, eller bare LADY 9925 Bergknatt. Hører fra deg ;)
Bergknatt!😊
Veldig fin farge! Tok bilde nå så du kanskje ser det samme som meg, at det kan bli for mørkt med bergknatt på flisene? Eller kva tenker du?
Hei Sandra
Jeg tror LADY 9925 Bergknatt kan bli en tøff kontrast til dine kjøkkenfronter og LADY 8252 Green Harmony på veggene slik jeg opplever det, men om du ønsker deg en en gråtone lysere enn LADY 9925 Bergknatt vil de nøytrale kjølige gråtonene fort vippe mer kjølig mot blått, så jeg vil foreslå du ser på LADY 1462 Grå Skifer, LADY 1032 Grå Harmoni eller LADY 12078 Comfort Grey som er lunere gråtoner. Lykke til ;)