Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Letthet og bomull
Hei. I desember fikk vi levert nye møbler til en del av stua vår. Og lang historie kort, det ble ikke sånn som vi trodde og ønsket. Møblene er alle fra Slettvoll: Dublin sofaer i stoffet Skagen Sølv 03. En Echo stol med skammel i Skagen Dusk 08 og 2 stk East stoler i Nova varmgrå 16080. Peisen vår er grå, koden har vi ikke. Den ble pusset med farget puss i 2007, tror det må ha vært en standard farge den gangen. Veggene våre i hele huset er "letthet", tak og vinduer i "bomull". Gulv og dører og trapper er i mørkt treverk. Ellers har vi Montana vegghengte skap i "bomull". Bokhyller og stuebord er i mørkt treverk. Stue, tv-stue, spiseplass og kjøkken har en åpen planløsning og henger sammen. Sofaene ser nesten skitne ut mot den lyse veggen. Sofaene, Echo-stolen og peisen "snakker sammen". Mens East stolene gjør seg nok best mot gulvene. Alle møblene er flotte i seg selv, men de fungerer ikke så godt sammen og helhetsinntrykket er ikke så bra som vi ønsket. Vi fortviler og ønsker din vurdering om det er noen grep vi kan gjøre for å binde dette bedre sammen. Med vennlig hilsen Ann-Karin og Magne
Hei Ann-Karin, godt nyttår med lekre møbler :-) Slettvoll presenterer ofte møblene sine med ganske mørke vegger så jeg tror mye av inntrykket endres hos deg hvis du maler veggene i en dypere tone. Jeg ser for meg farger som LADY 2300 Jord, LADY 20120 Organic Red, LADY 11175 Adventure, LADY 10249 Sober eller LADY 2732 Dyp Mocca. Alle disse vil etter min mening også snakke godt mot rødtonen i gulvet :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Hei og takk for svar. Tenker du at alle veggene i stua skal være mørke? Og hva da med vinduene? Vi tenker å Gavlveggen i stuen er ca 4 meter og blir ikke den veldig dominerende hvis den blir helt mørk? Kan det være en mulighet å male en vegg mørk? Vi tenker på å male peisen i en varm grå farge som går godt til gulvet, har du forslag til gråfarge? Dette er spennende. mvh Ann-Karin
Jeg ville malt alle veggene, også den høye gavlveggen mørk :-) Hvilken farge du velger på veggene er avgjørende for hvilken farge du bør velge på peisen. Peisen ville jeg derfor beholdt slik den er inntil videre for å vurdere den når veggene blir malt, jeg synes peisen er fin slik den er så kanskje den ikke må males når veggene blir malt. Bildene er litt uklare, er peisen malt grå eller er den i ubehandlet mur ?