Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei! Vi malte nylig kjøkkenet i Bella, med Elegant på kjøkkenskapene. Fra før er den ene veggen i stuen og kjøkkenet Aladdin og resten av stuen Silke. Gangen ble malt i Cheerful peach, og soverommet er Hule. Jeg er glad i farger, men nå er alt i stuen konsentrert på den ene siden. Har du noen tips til en farge/farger som vil forene stuen litt mer? Enten la Aladdin bli og bytte ut der vi har Silke, eller male hele stuen i en ny farge. Liker det blå mot det oransje, men redd det kan bli litt kjølig med Aladdin i hele stuen. Har vurdert å trekke inn Cheerful Peach, eller en mer dempet farge som Soft Touch. Og hvilken farge ville du foreslått til taket? Leiligheten er liten, så alle rom synes fra stuen, men det er høyt under taket og mye naturlig lys fra store vinduer. Dørene og taket er Bomull, men er åpen for å male de også.
Hei Torunn
Om du liker LADY 4468 Alladin vil du få en mer ro i stuen dersom du velger deg LADY 4468 Alladin på alle veggene, men som du og nevner er blått en kjølig tone. DA vil LADY 0486 Silke bli fin farge i taket, både stue og i gangen. Ønsker du deg et litt lunere utrykk vil LADY 10290 Soft Touch bli lekker til både gulvet ditt, LADY 2489 Bella, LADY 1434 Elegant og LADY 1520 Cheerful Peach. Jeg ville valgt LADY 10290 Soft Touch også i taket i både stue og gang.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak