Kategorier:
- Stue
Hei, Jeg har tidløs på vegg i stue og har nå malt panelet i taket i samme fargekode men med maling fra Butinox (4 i 1 maling). Synes malingen på veggen ser annerledes ut enn den i taket, nå er veggmaling noen år eldre enn tak. Jeg lurte bare på om det er en annen farge som kanskje hadde passet godt på veggene mine. Gang og kjøkken som er tilknyttet stue med dør er forøvrig i soothing beige. Synes de er nydelige sammen men ønsker en annen farge på stue. Har forresten kun malt ett strøk i tak, skal male ett til. Dør på bilde et i fargen soothing beige.
Hei Ina, jeg ser at fargen på vegg og tak ikke er helt like, men hvis det allikevel er aktuelt å male veggene i stuen vil jeg anbefale LADY 12290 Antwerp Beige. Mye annet kan også bli lekkert hos deg, hva med en lun grønntone på veggene som LADY 8478 Pale Green, LADY 8302 Laurbær eller LADY 8252 Green Harmony. LADY 12120 Desert Pink kan også bli rålekker i stuen din til møblene og gulvet :-)
Tusen takk for tipsene, mener du en av fargene som du foreslo her eller flere u kombinasjon med hverandre. Stuen er L formet så kunne ved hatt to. Mvh Ina
Hei Ina Charlotte, jeg tenke en av fargene, men send meg gjerne bilder av hele rommet så kan jeg vurdere flere muligheter :-)
Ja så flott, tar gjerne i mot tips, den høyeste Veggen i stuen er brede panel (legger ved ekstra bilde!
Hei Ina Charlotte, jeg synes det er naturlig å velge samme farge på alle veggene i dette rommet, men hva med peisen i en dypere tone som LADY 1434 Elegant ? LADY 1434 Elegant står lekkert sammen med alle fargene jeg anbefalte sist :-)