Kategorier:
- Enebolig
- Terrasse
- Mur
- Staffasje
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei, vi ønsker å male utvendig vår villa som er i mur (og noen steder panel, se på bildene). Huset er malt helt hvitt og har svart tak og dør. Vi skal kjøpe ny dør (mest sannsynlig i svart igjen). Vi synes hvitt er kanskje kjedelig og fort ser skittent ut. Vi ville se på noe andre fargekombinasjoner som kan gi huset mer sjarm, varme og spenning, men vet ikke hva det kan passe på et murhus. Liker elegante lune farger, ikke sterke. Ønsker litt kontrast til panelet. Vinduene vil vi beholde i en lys farge/tone. Kan dere gi noen forslag til fargekombinasjoner? Inne har vi farger: Washed linen på veggene, bomull lister og dører. Andre farger vi har er tidløs, space, kalk.
Hei Maria, hos deg ser jeg for meg at følgende kombinasjoner kan bli lekkert.
JOTUN 1939 Sandbeige med mur i JOTUN MUR 1376 Frostrøyk eller JOTUN MUR 1001 Egghvit.
JOTUN 1141 Natural Beige med mur i JOTUN MUR 1376 Frostrøyk eller JOTUN MUR 1001 Egghvit.
JOTUN 1284 Svolvær med mur i JOTUN MUR 1491 Slipesten.
Vil du teste med en farge så er også gult lekkert.
JOTUN 10168 Muted Yellow med mur i JOTUN MUR 1491 Slipesten.
Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene og få inspirasjon til gode fargekombinasjoner på staffasje, mur og terrasse. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst
Hei takk for svar, har to siste spørsmål. 1) Hva er best å gjøre når vi kommer til sidene av huset (se bilde). Det er panel der taket begynner. Skal vi male panelet i samme farge som muren for å beholde høyden (visuelt) eller skal vi bruke på panelet samme farge som på panelet som finnes ellers rundt i huset? 2)Basert på de kombinasjonene du sendte, er det ok å male vinduene utvendig i Bomull? Eller bør vi male de i samme farge som muren?
Hei Maria, jeg ville valgt samme farge på alt av panel. Vinduer i samme farge på alle vinduer ( LADY 1453 Bomull) også på muren blir lekkert :-)