Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Soverom
- Bad
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit på alt
i 😀 Jeg har sett på farger, vi bygger nytt og skal male hele huset 😀 Har tenkt på følgende farger, passer disse sammen? Klassisk hvit på dører og lister. Listefritt opp mot tak. Lys eikeparkett. Mønt himling, høyeste punkt 4 meter. - 2 etg med åpen stue og kjøkken løsning. Leder også inn til tre soverom og bad via en liten gang. Stue har mange og store vindusflater. - Kjøkkeninnredning i fargen melted grey fra Jotun. Og høyskap i eikefiner. - farge vegg og tak stue og kjøkken i lys antikk - farge skillevegg bak TV: laurbær - gang inn til soverom: lys antikk - soverom barn: indie pink - soverom barn: linblå - Soverom forldre: Natuelig hvit fra fargerike - 1 etg (lys og varm eiketrapp ned til inngang. - gang 1 etg lys antikk ((garderobeskap eikefiner) - xtra TV stue laurbær - kontor og gjesterom: humble yellow Tenker du at disse fargene harmonerer fint sammen? Blir det upersonlig med lys antikk, eller vil denne skape en ok lun følelse? På bilde jeg har lastet opp skal det settes opp en vegg på venstre side mellom de to eksisterende vinduene. Slik at kjøkkenet blir på den ene siden(der hvor det ikke er gulv til tak vindu), og TV krok på motsatt side.
Lastet også opp plantegning
Plantegning
Plantegning
Har prøvd å laste opp plantegningen flere ganger, usikker på om jeg fikk det til. Kjøkkeninnredningen heter Arizona beige og har fargekode S3502-Y50R.
Prøver igjen med plantegning
Hei Rebecca, jeg har fått 3 bilder og plantegning :-) Alle fargene du har valgt passer fint sammen. Om LADY 0471 Lys Antikk blir for hvit /lys eller ikke er smak og behag, hvordan du møblerer og dine gulv vil i stor grad påvirke dette. Sist vi snakket sammen om farger til dette kjøkkenet nevnte jeg en farge som heter LADY 10579 Complexion den er litt dypere og vil gi et lunere inntrykk. Husk at alle lyse toner virker lysere på store flater som vegg i forhold til små fargelameller :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Takk. Ja, husker du nevnte lady Complexion. Jeg har malt denne opp i stor fargeprøve og ser at jeg personlig ikke liker at den har så mye rødt i seg. Har også sett det med andre farger som Feks machiato. De blir for røde for meg.. Har du forslag på andre farger? Har fått ett tips om skandinavisk lys, er den eventuell fin inntil. På forhånd takk for svar
Hei Rebecca, når du vurderer oppstrøksprøvene ser du dem da isolert og sammen med en prøve av kjøkkenfrontene + gulvet ? Tester du fargene i det aktuelle rommene vil Glava og lyset i rommet påvirke fargene. Jeg synes at LADY 1832 Skandinavisk Lys blir gul mot S3502-Y50R. Kjøkkenfrontene har mye rødt i undertonen (50%) og mye sorthet i forhold til kulørhet (fargestyrke) så fargen på frontene blir fort litt "kjølig" hvis den kombineres med farger med mindre rødt i undertonen. Jeg håper ikke dette skremmer deg, men at det kan hjelpe deg med å finne riktig veggfarge mot frontene.