Farge på kjøkkenskap

Kategorier:

- Kjøkken

Oppgitte farge er malt i hele stuen og rundt. Den er fin der lys kommer på den gjennom vindu, men kjk.delen er en mørk krok som til en hver tid trenger lampelys! Der blir fargen nesten rosa og passet slett ikke m kjøkkenfargen. Har testet ut flere farger på kjk. men finner ikke ut av det. Ble rådet av bror og svigerinne til å kontakte deg her. De har nylig fått riktig god hjelp fra deg. Mvh Unni 

2024-02-12 16:36:49

Fargerådgiver svarer:

Hei Unni :) Så hyggelig å høre at bror og svigerinne anbefaler oss :) Jeg ble litt usikker,  LADY 1623 Marrakesh har NCS 3606-Y29R, ikke S2005-Y50R som vi kaller 2496 Trespass. Hvilken er den riktige? Jeg ønsker også å vite hvilken NCS fargekode det er på kjøkkenfrontene da de vil spille en avgjørende rolle. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Stuefargen ble kjøpt hos Flügger og fargekoden er den jeg sendte deg. Da husker jeg helt feil hva angår selve navnet. Ser at det jeg skrev til deg sist, godt kan misforståes. Det er fargen på kjøkkenfrontene jeg må få vekk! Evt vil jeg fortsette fargen fra kjk.frontene innover i kroken der døren er. Fargene på bildet er ikke helt reelle, men du kan se at jeg har forsøkt med både en nesten hvit farge og en mørk brun farge på frontene. TOTALT FEIL! Sender et nærbilde av kroken + ett tatt inne fra stuen. Hilsen Unni

13/02/2024 18:32:33

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Med S2005-Y50R på vegger har denne en del rødt i seg. Jeg vil da foreslå ton i ton med tilsvarende rødt i seg. Med mindre rødt på fronter er det lett at frontene vil vippe mer grønt og vegger mer rødlig. Jeg kjenner ikke til hvilke hvittoner du har forsøkt, men hvitt er ikke bare hvitt. 

Jeg forstår det slik at du ønsker lyse kjøkkenfronter da det er relativt mørkt i kjøkkensonen. Ta en titt på  LADY 2104 Teblomst eller  LADY 2228 Visjon . Begge har Y50R slik som din veggfarge er :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Da mener jeg at jeg må fjerne de røde teppene på gulvet. Det har jeg ikke tenkt på tidligere. Fargen teblomst ser fin ut! Tusen takk for hjelpen så langt👍☺️

15/02/2024 12:34:04