Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Lister/dører/vinduer : Farge i stue, kjøkken og gang er 1286 opera og lister eggehvite., terassedør perlehvit 10416.Soverommet har ferdig malte plater s 1502 - y50R lister og før 0201 antikkhvit, vegg 0553 ascott. I gangen er wc døren s 0603-y20r og ytterdør 0502y
Hei. Jeg føler hjemmet mitt er trist og ønsker å gi det farge slik at stemningen blir lun, varmt og jeg positiv ladet i mitt eget hjem. Jeg ønsker å beholde fargene jeg har på møblene og putene i stuen og bildet i stuen vil jeg også ha. Gjerne en kontrast vegg. Sofaen har jeg målt til rak 5008 ral classic Rød pute 2522 kontinental Jotun - J S6030 Gul pute s4050-y2oR
Hei Susanne, jeg vil gjerne hjelpe deg, men jeg trenger bilder tatt i dagslys :-)
Hei. Her er bilder i dagslys fra stue og kjøkken. De andre bildene er i dagslys, men er vanskelig å få bedre bilde av gangen da jeg ikke har vindu der. Fargen som er i gangen har jeg målt til å være 0553 ascott
Hei Susanne, tusen takk for fine bilder. Hva med LADY 12076 Modern Beige i stuen med fondvegg i LADY 11175 Adventure, LADY 12120 Desert Pink på kjøkkenet og LADY 1931 Kokos i gangen hvis den skal males :-) Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Takk. Alt skal males hos meg, skal se på de fargene senere i dag. Hvilken vegg ville du ha malt i kontrast farge i stuen, hva med kjøkken skapene? Hva tenker du om soverommet ? Lurte på å kansje ikke male de ferdig malte platene, bare de 2 andre veggene, men er usikker.
Hei Susanne, hva heter fargen på soverommet som du skal beholde ? Siden du har hvite fronter på komfyr og oppvaskmaskin ville jeg beholdt hvite kjøkkenfronter, en varmere farge på veggene vil gi en lunere følelse på kjøkkenet selv om du ikke maler kjøkkenfrontene. Vil du ha fondvegg i stuen ville jeg valgt veggen bak TV :-)
Soverommet har ferdig malte plater s 1502 - y50R. Lister og dør er 0201 antikkhvit, de andre veggene er 0553 ascott. Usikker på om jeg skal male platene eller ikke, men Kunne kansje tenkt en farge på skapdørene
Hei Susanne, for å matche fargene jeg har anbefalt tidligere med soverommet i S1502-Y50R ville jeg på resten av veggene i soverommet valgt LADY 2300 Jord, LADY 20142 Daydream eller LADY 2951 Sophisticated Red. LADY 0201 Antikkhvit blir veldig grønn i møte med S1502-Y50R så listene og døren ville jeg valgt å male i en av disse fargene eller LADY 1624 Letthet :-)
Hei igjen. Den veggen i stuen, passer den også med fargen i gangen? Hvis du ser på bildet, så har jeg et slags vindu fra stuen og ut i gangen, så den må jeg vel male i samme farge på begge sidene
Hei Susanne, mulig jeg misforstår hva du mener, men LADY 12076 Modern Beige, LADY 11175 Adventure og LADY 12120 Desert Pink er fine i møte med LADY 1931 Kokos og disse er lekre sammen med LADY 2300 Jord, LADY 20142 Daydream eller LADY 2951 Sophisticated Red hvis du velger en av disse på soverommet :-)
Hei. Var I butikken idag og såg på fargene, og synes LADY 12076 Modern Beige var litt kald sammen med den kontrast veggen . Har du en som er varmere?
Vi har snakket om ganske mange ulike farger, hvilken farge mener du at LADY 12076 Modern Beige blir kald sammen med ?
LADY 11175 Adventure, fondveggen Jeg låg prøvelapppene mot hveradre og da følte jeg det var kaldt
Hei Susanne, det er litt rart at LADY 12076 Modern Beige blir kjølig sammen med LADY 11175 Adventure, men blir den det hos deg så hva med å velge LADY 12120 Desert Pink også i stuen slik at stue og kjøkken før samme farge, du har jo en åpning mellom rommene slik at du ser jo kjøkkenet fra stuen og motsatt :-)