Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei og takk for tidligere råd. Vi er på oppløpet med renovering av hus fra 1920-tallet, og har nå revet to etasjer med trapp for å installere ny. Gulvet i første etasje er pergo smoked mansion oak, og i andre etasje er tilstøtende gulv det originale tregulvet malt i "Ascott". Det blir panel på veggene i 2 etasje, gips i første etasje og mur i kjelleretasjen. Tilstøtende rom i første etasje er åpen løsning inn mot kjøkken som er malt i "Frostrøyk" på vegger, og 2010-G80Y i tak (matchet original farge), TV-stue som er malt i "lysning", og loftstue i 2 etasje er malt i "Kveldshimmel". Det er også en teglsteinsmur der. Listverk, vinduer og tak i trapperommet er i "bomull". Spørsmålene er 1. Farge på trapp, og 2, farge(r) på vegg. Vi har tenkt å sette inn en trapp med åpne trinn som er helmalt - med unntak av håndrekkverket (som blir oljet eik), og la den bli et "fokuspunkt" i rommet (tidsriktig fra 1920). Jeg ser for meg en litt mørk eller "knæsj" farge som "synes" litt. Har foreløpig beholdt gamle dører i originalfargen mørkerød - men dette kan endres. Jeg hadde i utgangpunktet tenkt å male hele trapperommet (3 etasjer) i "frostrøyk", men lurer nå på om den blir for lys og for skarp kontrast til trappefargen hvis denne blir litt knæsj. Har du noe forslag?
Hei Bjørg
Her er det flere muligheter på farge som vil bli fine på veggene i gangen som vil gi en fin fargeflyt til fargene du nå har i boligen. Her kommer det litt an på hvilket utrykk du ønsker deg. Om du liker LADY 1376 Frostrøyk og ønsker å videreføre den lyse tonen også på disse veggene vil det bli fint. Jeg ser for meg det også vil bli fint å velge farger som viderefører de kulørte fargene på de andre rommene. Farger som også spiller på lag med kobberfargen på lampene i taket ;) Se på LADY 12179 Embrace, den lysere LADY 12120 Desert Pink. Grønnfarger som LADY 8493 Green Tea eller den lysere LADY 8183 Urtehage. Om du ønsker en tone litt mørkere enn LADY 1376 Frostrøyk vil LADY 0394 Varmgrå stå godt til dine farger som en lun, varm gråtone. Litt mørkere enn LADY 0553 Ascott. Den av fargene du ikke velger deg her kan du velge på de andre veggene på andre rom i boligen som vil gi en fin fargeflyt. Lykke til ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Takk for svar. Hva tenker du om fargen på selve trappa? Den skal bestilles ny - og vi står derfor fritt til å velge farge, og jeg ser for meg en helmalt trapp (som de hadde på 1920-tallet). Den vil gå i 2 hele etasjer, så den vil bli et sterkt fokuspunkt i rommet. (De tre lampene er forøvrig restaurert og malt i bengalac - to blåfarger og 1 litt lys terracottafarge).
Hei Bjørg
Jeg vil foreslå LADY 1434 Elegant som en mørk og fin farge på dine trapp ;)