Farge på åpen løsning mellom stue/kjøkken/yttergang

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit på dører, dempet sort på vinduer

Hei Vi har i dag Jotun refleksjon på vegger i stue/kjøkken/spisestue. I yttergang malte vi først refleksjon, men pga lyset der så ble denne mye hvitere der enn resten av huset. Derfor malte jeg over med sommersne, og nå ser den helt lik ut som resten som er malt i refleksjon. Har hatt det sånn en stund, og funnet ut at jeg kunne tenkt meg en farge som er hakket lunere. Og da får vi litt samme problem med yttergangen på nytt, at der blir fargene lysere/kjøligere. Jeg tenker at det mest naturlige hadde vært sommersne i stue/kjøkken/spisestue for å få det ett hakk lunere der. Eller har du andre forslag? Kjøkkenet er i klassisk hvit. Og hvilken farge kunne vi da prøvd i yttergang, når vi ønsker at denne skal bli lik resten. Kanskje tudor? Kom gjerne med forslag😊 Peisen er malt i askesort.

2024-02-29 08:54:07

Kommentar

På bilde av yttergangen, så går veggen til høyre på bildet videre ut til stue/åpen løsning. Derfor litt viktig at fargene ser nokså like ut på hver side av spileveggen, syntes jeg😊

29/02/2024 09:00:03

Fargerådgiver svarer:

Hei TL, hvis samme farge ikke fungere i de to rommene (noe jeg ville anbefalt at du prøver først) er det dessverre vanskelig å si hva som blir en god match hos deg for dine lysforhold blir avgjørende . Dette må vurderes når man er fysisk i rommene. Jeg vil tro at  LADY 0552 Tudor kanskje oppleves litt rødere, men du kan gjerne teste. Vanligvis ville jeg anbefale en litt dypere tone som  LADY 10678 Space eller  LADY 1016 Blek Sand sammen med  LADY 1928 Sommersne slik at du ser at det er ulike farger :-)

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei igjen. Jeg har nå prøvemalt med sommersne på kjøkkenet, og ser at det blir for gult/for lite kontrast mot det matte kjøkkenet i klassisk hvit. Så nå leter jeg etter en farge som passer til kjøkkenet, men vil også ha samme farge i resten av den åpne løsningen (stue, kjøkken, gang). Fargen må passe til antrasitt, da veloursofaen vår er litt midtpunktet i interiøret. Hvilken farge tror du ville passet inn hos oss som en lys base? Må være lysere enn feks Sheer Grey. Tudor er også for lys. Så jeg har resonnert meg frem til kanskje space eller kalk. Så da er spørsmålet hvilken av disse som kan passe best inn hos oss, eller om du evt har andre forslag?😊

20/03/2024 09:39:38

Kommentar

Legger til ett bilde av veloursofaen også.

20/03/2024 09:41:02

Fargerådgiver svarer:

Hei TL,  LADY 10341 Kalk, den gulere  LADY 10678 Space eventuelt  LADY 12182 Gentle Whisper er farger du gjerne kan teste hvis du ønsker litt mørkere tone enn  LADY 0552 Tudor og lysere/varmere enn  LADY 12077 Sheer Grey. Når vi snakker om så lyse toner som dette er det vanskelig å veilede deg for lysforhold og gulv påvirke de lyse tonene i større grad en mørkere toner. Basert på bildene av gulvet holder jeg en knapp på  LADY 10678 Space som er mindre rød i undertonen, men det må testes i dine lysforhold :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun