Farger til stue og kjøkken med dark teal

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull, egghvit

Hei! Er i renovering av kjøkken og får åpen løsning. Kjøkkenfonter blir slett i NCS S0300-N, ventilator røroshetta luna i børstet messing. Benkeplate blir Nerostein, Marazzi Golden White, marmorsjatering med gull i. Gulv i hele etg pergo fresh nordic oak, lister og tak i bomull/egghvit. Kjøkken får spotter i tak. Hvite EL-detaljer. Svarte hvitevarer, vask og blandebatteri. Har allerede dark teal i stua og ønsker å strekke denne inn på kjøkkenet på alle vegger som benkeplaten treffer, da vi er svært glad i denne fargen. Høyveggen, og videre der åpningen til til trappa er, er utfordringen. Pipa, som er innkledd i juksemur med resten av veggen, skal bli slett i hvit farge. Tenkt på refleksjon pga lister og tak, da chi vil kræsje? Har sett på adventure, rock sugar og cashmere til høyveggen og forbi pipa. Cashmere var ikke fin mot gulvet. Har hatt tender green i kombinasjon med dark teal, det likte vi ikke da den ble for blå. Liker den dype fargen dark teal er. Vil det bli for mye med å ha den i både kjøkken og stue? Farge i gangen/trappa er ikke bestemt, så ingen hensyn der. Må legge til at vi liker og tåler farger, ønsker ikke å ha en dus gul, beige farge. Gode lysforhold med sørvestvente vinduer. Så har du råd til høyveggen og en hvitfarge til pipa? Gjerne forslag til gangen/trappa også, men denne blir som nevnt ikke tatt nå i første omgang. Tvstua hvor der er beige sofa blir også ikke tatt foreløpig. Høyskapet som står med åpningen og pipa på et bilde skal bort. Møbler ser du i rotet.

2024-02-29 10:29:40

Fargerådgiver svarer:

Hei Monica, det du lurere på er det umulig å vurdere uten bilder :-) Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Beklager, trodde bilende var lagt med, her er de.

29/02/2024 21:27:43

Fargerådgiver svarer:

Hei Monica, takk for bilder. Du har masse store deilige vinduer så jeg tror det blir fint å fortsette med  LADY 5454 Dark Teal på kjøkkenet :-) Det jeg sterkt anbefaler er at du maler alle hvite detaljer og tak i samme hvittone som dine kjøkkenfronter  LADY 9931 Pure S0300-N. Hvite detaljer og tak i  LADY 1001 Egghvit / LADY 1453 Bomull bli fort ekstra gult i møte med dine kjøkkenfronter. Hvis du maler alle hvite detaljer og tak i  LADY 9931 Pure ville jeg vurderte  LADY 1928 Sommersne på den hvite veggen og  LADY 8470 Smooth White på pipa, de er lekre sammen og tøffe til  LADY 5454 Dark Teal :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun