Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Eikelister langs gulv, ellers listfritt. Hvitt tak.
Hei, Jeg leter etter en ny farge på soverommet (lyst grått i dag). Jeg ønsker en varm og lun farge, den trenger ikke vær dus, men kan være litt punsh i. Gulvet er lys eik og seng med gavl fremstår grå, men med små elementer av beige i. Ellers speilgarderobe med stållistter. På badet innenfor soverommet er veggflisene en helt lys beige og mørkebrune gulvfliser. Vinduskarmene har litt dybde, så kanskje en nyanse lysere eller mørkere enn veggene hadde vært fint. Og skulle jeg også malt taket som i dag er hvitt? I stuen har jeg klassisk hvit, men i ene enden av stuen (lengst vekk fra soverommet) har jeg industrial blue på veggene rundt sofakroken. På kjøkkenet som er rett utenfor soverommet har jeg klassisk hvit (og kjøkkeninnredning som en en slags lys beige med struktur på fronter). I gangen har jeg silky pink, men denne fargen kommer ikke helt til sin rett da jeg ikke har vindu i gangen så anbefal gjerne en farge til meg her også.
Hei Vivie :) Vi hjelper deg gjerne, men det er fint om vi får bilder, slik at vi får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei Vivie :) Vi hjelper deg gjerne, men det er fint om vi får bilder, slik at vi får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Her er bilder fra soverommet og bad innenfor. Sendte også bilder av kjøkken og stue som er malt i klassisk hvit og industrial blue og har mye lys. Gangen har ikke vindu.
Hei :) Dessverre er det vanskelig å se korrekt fargegjengivelse på baderomsflisen bak en PC. Kan gulvet ligge tett på LADY 2951 Sophisticated Red eller LADY 20142 Daydream? Jeg ser for meg at det vil bli lekkert om du gjentar fargen fra gulvflisen på badet til soveromsvegger slik at du får en rød tråd. Den rødlige tonen vil gi en fin kontrast til skyvedørsgarderoben og til sengen. Jeg vil også be deg ta en titt på den lysere LADY 20184 Thoughtful som trolig vil bli en god kandidat. LADY 20184 Thoughtful står også fint til LADY 20142 Daydream eller LADY 2951 Sophisticated Red om du ønsker å kombinere.
Farger i taket vil utgjøre en stor forskjell i rommet. Et spennende tak gjør nemlig at øynene trekkes oppover og at rommet fremstår som større :)
I gangen ser jeg for meg at LADY 6351 Tender Green, LADY 5503 Natural Blue eller LADY 5249 Linblå vil bli lekkert. Samtlige av disse står fint til LADY 5455 Industrial Blue som er i stuen :)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
perfekt helmatt finish til slette tak
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Hei, Takk for inspirasjon:) Har du et tips for stuen også? Bortsett fra de blå veggene er den nærmest kritthvit i dag:)
Hei :) Du kan benytte en av de lysere blå som jeg nevnte til gangen også i stuen da de er fine til LADY 5455 Industrial Blue. Jeg vil også be deg ta en titt på LADY 1391 Lys Antikkgrå eller LADY 8470 Smooth White (min favoritt). :)