Washed linen og gulvfarge

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

- Kontor

- Gang

Hei Jeg tenker å male flere rom i «washed linen». Jeg skal også legge gulv og foretrekker i utgangspunktet gråtonet laminat, som på det første bildet her. Og hva med soft skin eller collected blue, som jeg tenker å ha på soverommene? Harmonerer fargen(e) godt med det kalde grå gulvet, eller bør jeg heller gå for en varmere tone på gulvet (som på det andre bildet)?

2024-03-01 23:24:18

Fargerådgiver svarer:

Hei Vivian :) Dessverre er det vanskelig å se korrekt fargegjengivelse bak en PC på bilder av gulvet. Jeg vil tro  LADY 10679 Washed Linen vil stå fint til det gråtonede gulvet, det samme gjelder  LADY 10580 Soft Skin da den har såpass mye rødt i seg. Med tanke på  LADY 5530 Collected Blue kan gulvet bli litt for kjølig, det er vanskelig å si. 

Når du skal teste farger er det lurt å  male på store ark som kan flyttes rundt i rommet. Sett prøvene ned mot gulvet og inn mot lister slik at de blir minst mulig påvirket av fargen du allerede har i rommet. Husk alltid 2 strøk på en prøve for riktig dybde i fargen. :-)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk for informativt svar! Mvh Vivian

04/03/2024 19:06:49