Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Hei Jeg skal male en kolonihagehytte i en lys nyanse. Det er kjøkken, stue og gang i ett rom. Det er panel på veggene. Vi skal ha et Ikea kjøkken, men male frontene i en egenvalgt farge. Bordplaten skal være i linoleum i fargen pistachio. Gulvet er furu skal hvitpigmenteres. Vi har en del eike møbler og skal ha detaljer i ulike farger med 50-tallsinspirasjon. Jeg har sett på humble yellow, kokos og frostrøyk. Er litt usikker på om jeg skal male kjøkkenfronter i samme farge som veggene. Har du et forslag til farge på vegger og kjøkkenskap som passer til linoleum i fargen pistachio? Takk for hjelpen!
Hei Therese, jeg vil gjerne hjelpe deg med farger som matcher med LADY 7386 Pistachio, men jeg trenger bilder av rommene og møblene du beskriver. Har gulvet helt samme farge som vår LADY 7386 Pistachio, hvis ikke send meg gjerne en lenke med bilder av gulvet :-)
Hei, hytta er uinnredet inntil videre. Så leter nå først etter farger til maling så kjøper jeg møbler som passer senere. Benkeplaten er altså linoleum pistachio (se bilde). Vi ønsker å bruke en del farger. Har tenkt på humble yellow på kjøkkenskap under pistachio benkeplaten, frostrøyk på vegg og tak. Vi vurderer en blå (som likner indie blue fra Pure and original/cook’s blue farrow and ball) på vinduslister. Gjerne kom med et forslag til en blå farge som kan passe fra jotun. Vil også gjerne ha et forslag til en rosa som kan passe inn, som likner s1020-y90r. Ville du brukt samme matthetsgrad på alt? Blir det helt kræsj eller tror du disse fargene vil passe sammen?
Hei Therese, jeg har ikke fått bildet du refererer til :-)
Hei, vi endrer litt mening. Så nå går vi for eikebordplate og Frostrøyk inne i hytta. Utenfor tenker vi også Frostrøyk. Likte godt den gule døra og fargen på beisen på bildet med huset malt i frostrøyk. Hvilken gulfarge er det og hvilken beis er det? Takk for hjelpen:-)
Hei Therese, sammen med JOTUN 1376 Frostrøyk, har vi på dette bildet valgt gulv i TREBITT 90029 Naturlig Sølvgrå og dør i JOTUN 1908 Sisal :-)
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Vår beste terrassebeis