Kategorier:
- Soverom
Jeg ønsker meg et soverom som skal bli en liten lun hule der jeg kan krype inn i en varm dyne. Soverommet kan ikke bli for mørkt heller. Har parkett fra Bjelin som heter Larvik. Inngangen til soverommet er fra den åpne stue-kjøkkenløsningen, der det er malt med frostrøyk på veggene og letthet i tak/lister og Sinarp kjøkken fra ikea. Jeg har forelsket meg i sommersne på vegg og tåkedis (kalkmaling) i taket. Samtidig tror jeg det kan bli veldig kult med en grønnfarge på soverommet. Blant annet har jeg sett på Laurbær med Hvitlyng i taket og takliser. Ellers har jeg snust på green harmony men da usikker på takfarge, jeg ønsker opprinnelig ikke en ren hvitfarge i taket, da jeg ofte synes det kan bli for hard overgang. Jeg er åpen for andre forslag også:-) Mvh Helén
Hei Helen
Om du ønsker et lyst og kjølig utrykk vil LADY 1928 Sommersne sammen med LADY 9930 Tåkedis gi deg det. Nå som du allerede har valgt deg LADY 1376 Frostrøyk vil du få liten kontrast med LADY 1928 Sommersne. Hva med å videreføre LADY 1376 Frostrøyk som en lys tone og velge LADY 1233 Mohair som en fin og dempet tone i taket. LADY 1233 Mohair er mørkere enn JOTUN 1939 Sandbeige. Jeg vil også foreslå LADY 1376 Frostrøyk og LADY 1016 Blek Sand. LADY 8302 Laurbær som en farge på veggene vil gi en fin og lyst utrykk. LADY 8302 Laurbær vil stå til både LADY 8303 Hvitlyng og LADY 8478 Pale Green. LADY 8303 Hvitlyng vil gi et gulere utrykk enn LADY 8281 Pale Linden i møte med LADY 8302 Laurbær. Hva med å male taket i LADY 8252 Green Harmony, mørkere tone. Lekker til LADY 8302 Laurbær på veggene ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak