Kategorier:
- Soverom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei! Vi pusser opp kjeller, som skal bli en "barneetasje" med 3 barnerom, tv-stue, samt vaskerom. Dette bindes av en lang gang. På første soverom som vi har pusset opp har vi valgt fargen vårluft, på neste soverom vis-a-vis blir det en blågrønn tone (sjøsmaragd, imagine, wish eller lignende). I den lille huken mellom blir det muligens fargen kokos på vegg og sittebenk med epoqfronter i petrol (samme ncs som jotuns free spirit). I utgangspunktet tenkte jeg fargen kokos i den lange gangen, men tenker at det kanskje er litt upraktisk med en så lys farge der, vi har 3 små gutter. I tillegg vil jeg male om trapperommet, er i dag i ginseng og velvet. Trappen skal beholdes som den er. Etasjen over, hvor kjøkken og stue er, har fargen frostrøyk. Har også kokos i overetasjen og godt fornøyd med denne. Ønsker hjelp til; - fargepalett som passer til vårluft, free spirit, evnt kokos. Grønne, blå, blågrønne samt varme gule/oransje/røde farger er interessant. - farge i den lange gangen, den må være lys, men samtidig skjule litt merker fra herjing. Lys grønn, blå? - farge til trapperommet som passer gangen nede og frostrøyk oppe. Evnt samme farge som i lang gang? (Bilder må ikke publiseres) Takk på forhånd!
Hei Lise-Lotte, du skriver at bildene ikke må publiseres, men jeg har ikke fått bilder kan du prøve å sende dem en gang til ? Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Bilder blir ikke publiser de er det bare du og jeg som er :-)
Oi, beklager! De var visst for store, men nå skal de ha kommet med. Gulvet i hele etasjen blir endret til samme gulv som i det oppussede rommet, lys varm eikelaminat. Taket blir nytt i hele etasjen, fargen bomull. Likt som i rommet med vårluft. Men trappen blir som sagt værende i furu. Den er pusset ned og lakket på nytt, men er fortsatt gulaktig, den forblir sånn. Ønsker fargetips til tv-stue også, det rommet hvor verdenskartet henger. I dag er nok rommet malt i klassisk hvitt, det skal bort.
En enkel tegning av romløsning
Hei Lise-Lotte, jeg ville fortsatt med LADY 1376 Frostrøyk ned trappen og i hele den lange gangen. LADY 1376 Frostrøyk er lys og lekker og fin sammen med skapfronter i LADY 5489 Free Spirit. Hva med de to siste barnerommene i LADY 6383 Imagine og LADY 8565 Hope, kjellerstuen i LADY 1016 Blek Sand og vaskerom i LADY 1775 Fresh Pasta eller LADY 20186 Lavender Touch :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt