Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Vi har åpen stue-kjøkken løsning som vi ønsker å renovere. Vi skal ha sembra kjøkken fra Aubo som er et mørk brun røkt eik imitasjon, med sort benkeplate. Parketten blir lys eik med hvitmattlakk. Har også sorte vinduskarmer. Har fra før fargen washed linen på veggene, og er svært fornøyd med denne fargen, men usikker hvor godt denne passer med det brune kjøkkenet. Har du en lignende farge som passer bedre til brunt? Ønsker en lun stemning uten at det blir for mørkt. Tusen takk!
Hei Hanne
Jeg opplever bruntonen på Sembra fra Abu kan vippe LADY 10679 Washed Linen litt mindre lun da jeg fikk inntrykk av at dette var en bruntone med litt rødlig undertone.. Jeg vil da foreslå LADY 1016 Blek Sand, LADY 1140 Sand eller LADY 12075 Soothing Beige som er lunere.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak