Farge på dørkarm og dør

Kategorier:

- Stue

- Soverom

Soverommet mitt er Collected Blue. stuen er Kokos. Lite inventar foreløpig i stuen, men er hvit bokhylle og mørk eik spisebord og stoler. Beige seng. Jeg tenker å male døren og dørkarmen i refined yellow. Men usikker på om det blir for mørkt mtp på soverommet? Åpne for andre forslag. Er døren + dørkarm som hører til soverommet og stuen.

2024-03-21 15:06:43

Fargerådgiver svarer:

Hei Martine

Vi opplever farger så forskjellig, men i mine øyne vil ikke  LADY 12082 Refined Yellow bli for mørk i møte med  LADY 1931 Kokos og  LADY 5530 Collected Blue ;) Du kan også vurdere  LADY 8583 Earthy Yellow som er litt lysere som en fin kandidat. Lykke til og god påske ;)

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk