Kategorier:
- Stue
- Soverom
Hei, Jeg har en leilighet med en førsteetasje og en kjeller hvor det er stue oog et soverom. Første etasjen har en moderne stil med et klassisk preg (store hvite lister, taklister/stukkatur) og veggene her er malt i jotun Wonderwall farge demring. Listene og taket er i klassisk hvit. Kjelleren derimot er mer industriell. Her er det en åpen teglsteinsvegg, en lettvegg med gipsplater, og resten av veggene er grov, hvitmalt grunnmur (ca. 1,3M høy) med hvitmalt teglstein over. Tror egentlig ikke disse murveggene er malt men slemmet med en eller annen standard hvitfarge. Jeg har nå byttet gulvet i kjelleren og må male alt på nytt. Jeg ønsker da å sørge for at det ikke blir for mørkt, men at det samtidig ikke blir den samme "sterile" hvitfargen. Jeg skulle også ønske at det matcher/komplimenterer det jeg har i førsteetasje slik at det blir en tydelig sammenheng mellom etasjene. Jeg har sett litt på fargene "Refleksjon" og "Tudor" men er usikker på om disse blir riktig. Også usikker på hvilke av "wonderwall" eller "Pure color" som vil passe best. Legger ved noen bilder slik at dere kan få en bedre forståelse av hvordan det ser ut i kjelleren. Merk at flisene på bildet er ganske skittene og har mye lyst støv på seg da oppussingen fortsatt er i gang. PS. Det er også to vinduer av OK størrelse i kjelleren så man får inn litt naturlig lys her også.
Hei Nils :) Vi har dessverre ikke mottatt bilder, vil du gjøre ett nytt forsøk? Om få timer går vi av med påskeferie så om du svarer raskt er det supert, kanskje vi rekker å svare.
Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Bildet kan ikke være over 5 MB. Hører fra deg :)
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Hei igjen, Beklager sent svar her. Har lastet opp bildene i jpg format nå, så håper dere kan se de nå. Kan legge til at jeg i første etasjen har eikegulv og at jeg har eikefronter på tvbenken i kjelleren samt bordplaten til tv-bordet er også eik. Trappetrinnene ned til kjelleren vil også bli byttet ut til eik. "Fargepalleten" jeg da har i førsteetasje (og som jeg har forsøkt å dra med ned i kjelleren er grått (demring/nøytral gråfarge), klassisk hvit (lister, kjøkkeninnredning etc.), Eik (gulv og de møbler som nevnt ovenfor), og svart (detaljer, tv-benk er svart med eike fronter, tv-bord er svart metall ramme med eik bordplate, peis oppe og nede). På forhånd tusen takk for hjelpen. Ser frem til å høre fra dere.
Hei :) Jeg klarer dessverre ikke laste ned bildene. Det er mulig du har malt i påsken når vi har hatt ferie? Ut fra beskrivelse holder jeg en knapp på LADY 1622 Refleksjon som vil stå fint til LADY 9918 Klassisk Hvit og LADY 1269 Demring :) Jeg er redd LADY 0552 Tudor vil vippe mer rødlig. Ta en titt på LADY 1376 Frostrøyk som har litt mindre rødt i seg , mulig denne vil falle i smak:)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vakker, matt og robust - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger