Frostrøyk

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Frostrøyk

Hei! Har et bad jeg ønsker å gi en enkel, midlertidig oppgradering med maling. Vegger og tak er malt i frostrøyk og den fargen ønsker jeg å beholde. Ønsker å male alle flisene i en blå- eller grønntone. Har du forslag til hva som kan passe? Kom gjerne med forslag på både mørke og lyse nyanser. Rommet er østvendt. Jeg skal bytte ut dusjveggene og har et par liggende med svarte «ruter». Dusj og armatur vil bli i krom. Jeg tenkte å beholde servantskapene, så ønsker gjerne forslag til farger som kan passe opprinnelig farge, eller også farge forslag til disse. På forhånd takk! Mvh Henriette

2024-03-29 11:14:49

Kommentar

Har sett litt rundt og vurderer også gult. Hva tror du om for eksempel velvet?

30/03/2024 12:34:06

Fargerådgiver svarer:

Hei Henriette

Jeg vil så absolutt tro  LADY 10246 Velvet vil bli en lekker gultone på veggen i møte med  LADY 1376 Frostrøyk og dine mørke grå gulvfliser jeg opplever kan minne meg om vår  LADY 9925 Bergknatt. Om  LADY 10246 Velvet bli litt for lite lun i møte med dine fronter på møblet vil jeg foreslå  LADY 1392 Gul Antikk som er varmere gul. 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for svar! Jeg skal reise i malingsbutikken og se nærmere på begge forslagene. Hvis du skal anbefale en blåfarge og en grønnfarge også, hvilke ville det vært? Jeg tenkte å male flisene på gulvet også😊

02/04/2024 19:45:54

Fargerådgiver svarer:

Hei Henriette

 Slik jeg ser på bildet har du også fliser inni dusjsonen. Jeg vil du snakker med våre eksperter på maling om det kan gjennomføres før jeg kommer med fargeråd til gulv.

Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30.

Til  LADY 1376 Frostrøyk og dine gulv (mest trygt før du får et svar fra teknisk) vil jeg foreslå  LADY 7686 Mindful Green eller  LADY 5504 Coastal Blue.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun