Innendørs maling/beis

Kategorier:

- Annet

Lister/dører/vinduer : Antrasitt Ral 7016

Hei. Skal pusse opp en liten hytte (21m²) på fjellet. Har vindu i antrasitt grå. Ønsker mørk beis i taket, grå stein bak vedovn. Hva blir lunt og koselig på veggene? Veldig glad i Eventyrlig oppussing og den stilen

2024-04-16 10:52:57

Fargerådgiver svarer:

Hei Randi, hva med tak i  LADY Pure Nature 9044 Kullsort og vegger i  LADY Pure Nature 9098 Værbitt Tre de synes jeg er fine til RAL 7016 :-) Panelets egenfarge og innsugningsevne har stor betydning for hvordan fargene blir, så det er utfordrende å gi fargeråd når vi snakker om transparent beis. Fargene må testes hos deg på vegg eller kapp. Før du beiser er det viktig at du renser panelet med JOTUN Spesialrens Gulnet Panel. Den lysner gulnet panel og bidrar til bedre innsug i treverket.


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Tusen takk 😍 Kullsort i tak har vi faktisk sett på så herlig å få den tanken bekreftet 🥰👌 Vil Værbitt bli litt grønn-aktig? Spesialrens skal vi definitivt bruke. Fikk det samme rådet hos fargeforhandler. Hytta har stått nesten ubrukt siden den var ny i 2009 så de hånddukene som hang på veggen henger der fortsatt, kan man si 😅 Så derfor er det også stor forskjell på det panelet som har stått fremme og det som var gjemt bak møbler/håndduker. Men tar rensen det er det jo supert 👌 Mannen min er (desverre 🙈) mer fan av å bruke maling (ikke beis), hvilken farge kan du anbefale da? Hilsen Randi

18/04/2024 20:23:15

Fargerådgiver svarer:

Hei Randi, jeg kan dessverre ikke si noe om hvordan  LADY Pure Nature 9098 Værbitt Tre blir på din panel, du må teste. Male kan dere alltid gjør sener motsatt er umulig så jeg anbefaler at dere tester ulike toner i  LADY Pure Nature før dere velger malte vegger. Vil dere male må jeg ha bilder av rommene du skal male, gulvet og møblene og gjerne noen ord om farger dere liker :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Veldig lurt 👍 Tusen takk for svar ♡

19/04/2024 14:01:38