Kategorier:
- Annet
Relativt ferske huseiere skal i gang med vask og maling av vårt første hjem. Vi er ute etter en fargekombinasjon som vil passe til huset. Vi heller foreløpig mot en eller annen nyanse av hvit, men vi er ikke fagfolk. Det eneste vi vet er at dagens gråbeige-variant er forferdelig alle sesonger. Huset ble bygget i sveitserstil i 1912, men tidligere eiere byttet kledning og bygde på huset sent på 70-tallet. Vi er ikke begeistret for ombyggingen, men å bytte tørr og fin kledning på et helt hus bare fordi vi ikke liker uttrykket blir for råflott for oss. Ser frem til å motta råd, takk for hjelpen!
Hei Andreas, gratulerer med ny bolig :) " Skjørt og bluse" kledning er en betegnelse på panelt trehus i to etasjer hvor den ene etasjen har vertikalt ytterpanel, og den andre horisontalt. Her var det dobbelt opp ;) Jeg vil da anbefale en farge på hele boligen slik at du vil få ett roligere inntrykk.
Ofte kommer ferdigmalte vinduer fra fabrikk i JOTUN 1453 Bomull, jeg vet ikke om det er tilfellet her? Jeg vil da ikke anbefale renere hvittoner enn hva JOTUN 1453 Bomull er da vinduene vil vippe mer gult i tonen. Det vil ikke bli feil å male kledningen i samme hvittone som vinduene :) Ta også en titt på JOTUN 1376 Frostrøyk som er litt dypere i tonen. Til muren vil JOTUN MUR 11130 Shade eller JOTUN MUR 1491 Slipesten skape en forankring i uttrykket.
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
Selvrensende - langvarig nymalt utseende
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst