Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Ferdigkjøpte lister, tipper eggehvit?
Hei! Jeg skal male stua, og ønsker gjerne en lys, varm grønntone. Noe som gir glede og ro, men uten å være for mørk. Jeg får ikke så mye lys inn i stua, så er redd grønn kan bli for mye. Jeg vurderer derfor bare hvit, men merker at jeg egentlig har lyst på noe mer jungelaktig med grønn. Men vil altså ikke at den skal være for mettet, tyngende, overveldende.
Hei igjen! Nå har jeg forsøkt meg på JOTUN bomull, fordi jeg ønsker en lys stue! Men jeg synes kanskje fargen er litt for beige. Har du et alternativ til den som kan passe til stua, gulvet og listene? Letthet?
Hei Siri, LADY 1624 Letthet er min hvite favoritt så tommel opp for den. Hvis du fortsatt er fristet til å teste en dempet grønntone som er varm så se på LADY 8303 Hvitlyng :-)