Kategorier:
- Gang
Lister/dører/vinduer : Hvitt
Hei! Jeg skal male gangen som strekker gjennom både første og andre etasje i huset vårt. Når man kommer inn i gangen, ser man også videre inn i stua, som er malt i Dempet Savanne, og til kjøkkenet, som er Grønn Harmoni (kalkmaling). Skulle derfor gjerne funnet en farge til hele gangene som kunne fungere sammen med disse to (mest synlig med Dempet Savanne). Jeg ønsker meg en varm gulfarge, men vet ikke om det vil gå? Uansett fargeretning må det være en varm tone. Det er lite dagslys inn i gangen. Takknemlig for råd! Dempet Savanne ser ganske grønnlig ut her hos oss.
Hei Ragnhild
En beige tone vil fort vippe mer grålig når du setter den sammen med en mer kulørt gultone. Til LADY 10430 Dempet Savanne er den lyse gulbeige LADY 1276 Soft en fin farge, da den er ikke så kulørt, men du ser den er mer gul en beige. Du kan også velge LADY 10245 Ginseng som er litt mer kulørt dersom denne fargen står bedre til dine gulv og møbler. Lykke til ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak