Farge i inngangsparti som passer til beige fliser

Kategorier:

- Gang

Lister/dører/vinduer : Hvit

Hei, vi holder på å bygge ny gang og er ute etter tips til veggfarge. Det er et relativt lite rom på 2,5x2,4m, hvor det på ene veggen vil være skyvedørsgarderobe med speilinnfatning og alu-profiler. På gulvet har vi valgt en beige flis som heter Motley MT02 Monterey Natural (https://www.mirage.it/it/en/products/motley-mt02). Det kommer en del naturlig lysinnslipp fra dør og sidefelt i glass. Spoter i taket. Vi liker godt blåtoner som Minty Breeze, men er litt lei av den så vil ikke ha akkurat den i gangen. Ellers har vi tenkt på rødtoner som Friendly Pink. Vi lurer også på om det blir fint å ha samme farge på både vegg og tak?

2024-04-30 22:03:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Magnus :) Ut fra bildet vil det bli lekkert å ha samme farge i skråtak som vegger da du vil få sømløse overganger og dermed oppleve rommet som større. Da du har  LADY 1001 Egghvit i tilstøtende rom er ikke  LADY 20185 Friendly Pink optimal i møte da  LADY 1001 Egghvit vil vippe mer gul og  LADY 20185 Friendly Pink mer rosa

Ut fra link av gulv vil jeg be deg ta en titt på  LADY 12083 Devine som er mindre rød og som vil stå fint til  LADY 1001 Egghvit. Jeg vil også be deg ta en titt på den lysere  LADY 10290 Soft Touch som en god kandidat, disse kan du også kombinere sammen :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk