Kategorier:
- Hytte
Hei! Vi har ei rorbu som vi tidligere har beiset i fargen Fjærgrå. Vi bestemte oss å gå over til maling og begynte å male i fargen Varmgrå. Den ble heilt feil, alt for varm. Ønsker nå å gå tilbake til opprinnelig farge da vi egentlig var fornøyd med den. Går det å få den i maling?
Hei Nina
Takk for din henvendelse, dette er et spørsmål for våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30.
Hei, Takk, da er spørsmålet videreformidlet. Lurer likevel på om du har noen gode tips til farge på rorbu i en kald gråtone, gjerne i retning det som beskrevet. Omgivelsene er gråblå svaberg og lav bjørkeskog.
Hei Nina
Jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Har du noen hvite detaljer er det fint om du kan sende en NCS fargekode på din hvittone. Hører fra deg. :-)
Hei, Det er utvendig råd jeg ønsker:)
Hei Nina
Da beklager jeg da jeg fikk forståelse for at det var innvendig, ikke utvendig. Da avventer jeg til du har fått svar fra teknisk, og sendt meg bilder slik at jeg får et inntrykk av rorbua, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hører fra deg ;)