Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Skal males i samme farge som vegg
Hei Jeg skal male fem rom i samme etasje som jeg gjerne vil ha noen fine overganger på. Det eneste som er fastlåst er at det er grå gulv, 1 betongvegg og eikekjøkkenkrok i stua. Jeg kunne tenkt meg ulike nyanser av grønt når man kommer inn i gangen, videre i stua og inn i en garderobegang. Så kan det gjerne være en annen farge (som passer med grønt) på 2 soverom. I garderobegangen skal vi ha skap fra IKEA med grønne fronter. De er fargekode NCS s5005-G20Y som jeg opplever som en dempet grågrønn. Har skaffet malingsprøve i samme kode og synes den ligner litt på Mindfull Green. Antique Green synes jeg også fungerer til dette, men altså litt usikker. Soverom kan gjerne ha en fin blåfarge, egentlig drømmer jeg om lavendelfarge der men usikker om det passer. Blir glad for alle gode råd.
Hei Randi
Jeg legger ved en kopi av svaret gitt 10/5. Kanskje det har havnet i søppelposten din. Hører fra deg om du ønsker andre toner ;)
Hei Randi
Til din grønnfarge S5005-G20Y vil den lysere LADY 7163 Minty Breeze bli fin. Se også på LADY 8302 Laurbær som en lys gyllen grønntone, LADY 8252 Green Harmony som en litt mørkere grønntone og LADY 8546 Local Green vil da bli et flott gulgrønn farge. Jeg opplever LADY 8469 Green Leaf litt for lik S5005-G20Y. Jeg er redd de to sammen vil gi en følelse av at S5005-G20Y fort vil vippe mer grålig da den er mindre kulørt. Da vil LADY 8494 Organic Green fungere langt bedre. Jeg har satt til LADY 1563 Mørk Strandsand og LADY 1288 Granskygge som fine beige toner med en litt grønnlig undertone som vil gi mykt over i de andre grønntonen ;)
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Jeg fikk ikke lagt inn kommentar men prøver med bilde
Hei Randi, det er litt vanskelig å svare på hvilke farger som passer hos deg uten bilder av rommene, gulv og dine møbler. Fargerådene som er gitt tidligere er kun basert på de grønne skapfrontene du skal ha. Ønsker du min mening om hva jeg ville valgt hos deg, må du sende meg bilder. Bildene blir ikke publisert, det er bare du og jeg som ser dem :-) Det jeg kan si generelt uten bilder er at LADY 7163 Minty Breeze er min favoritt til skapfrontene og at LADY 20186 Lavender Touch er lekker sammen med grønt. Du kan også gjerne legge til LADY 2040 Lys Granitt som er frisk og fin til både grønt og lilla på det siste soverommet :-) Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel