Fjellhytte

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Bad

- Kjøkken

- Gang

Hei! Vi hat kjøpt en fjellhytte som vi ønsker å gi litt mer hyttefølelsen. Vi vil male alle rom og tak innendørs. De som eiet hytten før malte veggene hvit og brukte 2 strøk med kvist grunning som hjalp dessverre ikke. Vi er veldig takknemlig for råd om hva vi kan gjør å forhindre at kvistene kommer gjennom denne gangen og. Vi trenger en fargerik for stuen som skal har fokus på utsikten og passer til fjellområde. Vi ønsker og fargers for soverommene (vi skal tar bort sengen som vises i bildet), bad og kjøkkenet som vi og skal male :) Tusen hjertelig takk!

2024-05-21 10:59:03

Kommentar

Et bildet til med vinduene

21/05/2024 10:59:52

Fargerådgiver svarer:

Hei Raphaela, vi anbefaler to strøk med  Jotun Kvist- og sperregrunning og to strøk med  LADY Supreme Finish på panelet. Jeg vil gjerne hjelpe deg med en fargepalett, men kan du si noe om farger du liker og gjerne sende meg bilder av møbler du skal ha. Ønsker du å beholde hvite kjøkkenfronter eller er det aktuelt å male dette også ? Har du bilder av kjøkkenet så er det supert, vi snakkes :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

takk for svaret! Når det gjelder fargene tenkte vi i utgangspunktet en gråtone i stua som forhåpentligvis passer til peisen som har gull detaljer. Vi beholde sofaene, men muligens endre trekkene til grå (eller la dem være hvite hvis det blir for mye grått) og legge til loungestoler i eik med grå puter. Noen små tremøbler i hjørnet skal vi male i en farge som passer til veggene. I de soverommene tenkte vi på en grønn nyanse som passer til fjellhyttestilen, men fungerer i små rom. Vi skal ha rammemaddrass uten sengegavl og vi skal kjøpe nye gardiner (kanskje lin). Kjøkkenet er åpen mot stuen. Vi skal holder kjøkkenfrontene i hvit og grå laminatbenkeplaten som den er i dag. Den hvite sittekroken på kjøkkenet ønsker vi og å male i en farge for å gi rommet mer dypte (alt er hvit i dag). Mvh Raphaela

21/05/2024 21:23:45

Fargerådgiver svarer:

Hei Raphaela, takk for flere bilder og dine tanker om hva du ønsker deg. Hva med følgende palett. 

 LADY 0394 Varmgrå - vegger stue

 LADY 10679 Washed Linen - vegger gang

 LADY 8302 Laurbær - vegger bad

 LADY 8469 Green Leaf - soverom

 LADY 10683 Cashmere - vegger kjøkken

 LADY 7613 Northern Mystic - bord, stoler og sofa på kjøkkenet

 LADY 11175 Adventure - soverom

Håper dette er en palett som møter dine ønsker med farger du kan trives med, hvis ikke hørere vi gjerne fra deg igjen :-) Fargene kan selvfølgelig bytte plass hvis du skulle ønske det.

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk for din fantastisk svar!

22/05/2024 14:10:12