Blå fargekombinasjon i stuer

Kategorier:

- Stue

- Gang

Hei! Vi skal flytte, og vil gjerne ha blå stue, slik vi har hatt til nå. Det er to stuer i den nye leiligheten, begge med store vinduer mot sørvest. Vi vil gjerne ha litt ulike blånyanser i stuene, og ser for oss Nordic Breeze i den ene og Stratus i den andre. Det er en stor åpning med fløydører mellom stuene, så de vil som regel bli sett i sammenheng. Vil dette harmonere? Hvis ikke, hvilke andre nyanser vil du anbefale sammen med hver av de to fargene? Det er også en entre uten vinduer som vi har tenkt å male i en av de to blånyansene. I tillegg til de to stuene går det dører inn til to rom som vil være malt i Pale Linden. Jeg ser for meg at Stratus vil være best til et slikt rom. Er du enig? Takk for hjelpen!

2024-05-23 10:00:08

Kommentar

Vennligst ikke vis bildet offentlig. På forhånd takk. Merk også at veggen med malerier kommer til å bli mer eller mindre dekket av bokhyller!

23/05/2024 10:04:05

Fargerådgiver svarer:

Hei Nete, bildene blir ikke lagt ut offentlig de er det bare du og jeg som ser :-)  LADY 5028 Stratus,   LADY 5452 Nordic Breeze og  LADY 8281 Pale Linden er vakre sammen, tommel opp fra meg :-) I rom uten daglys er den lyseste en god tanke, men du kan også velge den mørkeste for den gir mer lunhet og det er jo ikke et rom du oppholder deg over tid så veggene må ikke være helt lyse. Start med å male rommene der du er sikker på fargevalget så er det enklere å vurdere gangene underveis :-) Til fargene du har valgt anbefaler jeg helt hvite detaljer og tak i  LADY 7236 Chi eventuelt  LADY 9918 Klassisk Hvit

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk