Kategorier:
- Stue
- Gang
Hei! Vi skal flytte, og vil gjerne ha blå stue, slik vi har hatt til nå. Det er to stuer i den nye leiligheten, begge med store vinduer mot sørvest. Vi vil gjerne ha litt ulike blånyanser i stuene, og ser for oss Nordic Breeze i den ene og Stratus i den andre. Det er en stor åpning med fløydører mellom stuene, så de vil som regel bli sett i sammenheng. Vil dette harmonere? Hvis ikke, hvilke andre nyanser vil du anbefale sammen med hver av de to fargene? Det er også en entre uten vinduer som vi har tenkt å male i en av de to blånyansene. I tillegg til de to stuene går det dører inn til to rom som vil være malt i Pale Linden. Jeg ser for meg at Stratus vil være best til et slikt rom. Er du enig? Takk for hjelpen!
Vennligst ikke vis bildet offentlig. På forhånd takk. Merk også at veggen med malerier kommer til å bli mer eller mindre dekket av bokhyller!
Hei Nete, bildene blir ikke lagt ut offentlig de er det bare du og jeg som ser :-) LADY 5028 Stratus, LADY 5452 Nordic Breeze og LADY 8281 Pale Linden er vakre sammen, tommel opp fra meg :-) I rom uten daglys er den lyseste en god tanke, men du kan også velge den mørkeste for den gir mer lunhet og det er jo ikke et rom du oppholder deg over tid så veggene må ikke være helt lyse. Start med å male rommene der du er sikker på fargevalget så er det enklere å vurdere gangene underveis :-) Til fargene du har valgt anbefaler jeg helt hvite detaljer og tak i LADY 7236 Chi eventuelt LADY 9918 Klassisk Hvit.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel