Ny farge på åpen stue/kjøkken og soverom

Kategorier:

- Stue

- Soverom

- Kjøkken

Hei! Vi har kjøpt oss leilighet, og ønsker å male åpen kjøkken/stue løsning og soverommet. Jeg legger ved noen bilder av leiligheten, men her har du også link til annonsen: https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=349078360&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR2qcryPEZOGHJ1JRC968sNf3XHKZM7eUEfkJ8CfgD8M2V_0J172QOWANvs_aem_ATbRbLQFLWGeE4a4lPwJ_GRQJO1D_TOE3hhlFAetRxJnn3BiNivFt8a2uwAzFTWRqchTQFCuEAlGIcN-ujjDE6ey&ci=21 Jeg har også laget et mood board med slik vi ønsker å ha interiøret. Vi ser for oss å ha mørkt tre i møblene, og beige, oransje og blå farger i stuen og grønne og oransje på kjøkkenet. På soverommet ser vi for oss beige, grå og grønne toner. I tillegg ønsker vi sølv detaljer litt rundt omkring i leiligheten. Jeg legger ved noen bilder av mood boardet, så kan du se hva vi har tenkt! Vi er usikre på hvilke farger vi kan ha på veggene, og ser nok for oss noe "lunt" (om det gir mening), men er åpen for det meste, slik som en kontrastvegg feks. Vi vurderer også å male taket i stuen/kjøkket. Vi vet heller ikke hvilke farger som er der i dag, dessverre. Vi håper du kan hjelpe oss litt i den rådvillheten vi nå står i. Tusen takk på forhånd :)

2024-05-23 21:41:22

Fargerådgiver svarer:

Hei Elizabeth :) Gratulerer med en lekker leilighet! Du gav meg ett godt innblikk på hvordan dere ønsker å ha det ut fra mood boardet. Ut fra det jeg kan se har dine kjøkkenfronter en rødlig tone. Da kjøkkenfronter vil spille en stor avgjørende rolle ønsker jeg å få vite NCS fargekode slik at jeg kan få gitt en faglig vurdering. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei Line! Tusentakk - og takk for svar :) Jeg måtte forhøre meg med tidligere eiere, men de er ikke sikre på hvilke fronter det er. Jeg vet det er et HTH kjøkken og i forhold til frontene de tilbyr, ser det ut som det enten er Leire NCS S4005-Y20R eller Varm grå NCS S3005-Y20R. Ser mest ut som Leire syns jeg. Legger ved bilder av frontene de tilbyr - er du enig at det kan se ut som det? :)

28/05/2024 13:42:36

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Ut fra bildet som kan lyve bak en PC mistenker jeg en farge som har mer rødt i seg, kan det være  LADY 2201 Varm Lin NCS S4005-Y50R, HTH kaller den Mørk Mokka eller S4005-Y50R som hos HTH blir kalt Stockholm? Leire fra HTH er den samme vi kaller  LADY 1233 Mohair

Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Ja, er enig i at det ser mer ut som LADY 2201 Varm Lin NCS S4005-Y50R enn Mørk Mokka / Stockholm. Men, selvsagt vanskelig å bedømme ut i fra en PC skjerm. Vi tar ikke over før 4.juli, og har ikke sett leiligheten siden april, så har bare bildene å gå ut i fra - men tenker vi satser på at det er Varm Lin :D

28/05/2024 15:19:40

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da tar jeg utgangspunkt i  LADY 2201 Varm Lin på kjøkkenfronter ;) 

Jeg vil be deg ta en titt på  LADY 2499 Delikat som har like andeler av rødt i seg som  LADY 2201 Varm Lin, dermed vil ikke dine kjøkkenfronter vippe mer rødlig. Om du ønsker en lysere tone vil  LADY 0552 Tudor eller  LADY 1376 Frostrøyk bli en lekker basefarge til stue/kjøkken. Disse kan du gjerne ha i tak også da samme farge i tak som på vegger vil gi en følelse av ett større rom.  Av mer kulørte farge vil jeg be deg ta en titt på  LADY 11175 Adventure eller  LADY 12119 Vintage Brown som vil stå fint til disse, hva med en av disse på peismuren? 

På soverom vil det bli lekkert å male tak og vegger i samme farge da du vil oppnå en hulefølelse med en dypere tone. Hva med  LADY 8252 Green Harmony,  LADY 8469 Green Leaf,  LADY 10578 Misty Shadow (ton i ton med  LADY 2201 Varm Lin og  LADY 2499 Delikat). Jeg vil også nevne  LADY 1632 Rock Sugar eller  LADY 1392 Gul Antikk som vil gi ett friskt innslag til fargepaletten :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Hei igjen! Jeg ble så giret på forslagene dine at jeg glemte helt å svare. Tusen takk for helt supre forslag! :)

01/07/2024 20:45:59