Kategorier:
- Annet
Skal bygge ny hytte på fjellet hvor det skal brukes trepanel som skal beises i jordfarger. Tretaket utvendig kan velges i Svart, brun, grå eller natur. Ønsker tips om hvilken farger som passer sammen alt fra tak - kledning ute - panel inne vegg og tak- vinduer og dører - listverk Planen er stort sett å bruke samme farge inne i alle rom. Hytta bygges i rene og stramme linjer Er det en spesiell farge so trender om dagen Ser gråtoner går igjen mange steder. Er den fortsatt inn i tiden eller er den på vei ut igjen
Så noen eksempler på sidene deres med Drivved på vegger med dempet sort i taket og på vinduer/ dører inkl listverk. Kan det bli for mye eller blir det en veldig fin kombinasjon? Og hva ville dere ha kombinert med av farge på Trebitt beis utvendig da?
Hei Henning
Jeg opplever mørke tak setter en vakker og lun atmosfære på en fjellhytte.
Om LADY Pure Nature 9041 Drivved er den fargen som står best til ditt gulv må du selv vurdere da vi ikke har noe link til gulvet ditt.
Til sorte tak inne vil jeg foreslå TREBITT 9061 Jernvitrol på veggene utvendig. Med sorte vinduer vil du da få et fint og stramt utrykk. Hvilken av fargen du skal velge på ditt tak må du vurdere opp mot TREBITT 9061 Jernvitrol da vi ikke har noe fysiske prøver på ditt tak. Lykke til ;)
Naturlig vakker interiørbeis
TREBITT Oljebeis - beskytter og bevarer treets vakre og naturlige utseende
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Markedets beste maling - til tre og panel
Takk for svar, da har jeg fått tips jeg vil følge. Hvilket type/farge gulv passer til LADY Pure Nature 9041 Drivved? 2 etg blir bygget med skrått tak med åpen hems over halve etasjen. Blir det for mye med "Dempet Sort" når taket nesten går helt ned mot gulvet oppe på Hemsen?
Hei Henning
Om taket går ned mot gulvet, vil du få en følelse av større takhøyde når disse to flaten vil få lik farge. Da unngår du skille mellom vegg og tak ;) Kan det bli mer harmonisk at veggfargen går over hele taket i denne delen av hytta? Litt vanskelig å gi råd når jeg ikke har bilder av rommet. Vi har ikke noe oversikt over de ulike leverandørene sine gulv, så her er mitt beste råd å ta med en oppstrøksprøve på veggfargen når du nå skal velge gulv. Se også på tonen på gulvet sammen med fargene på dine møbler. Lykke til ;)