Farge på soverom

Kategorier:

- Soverom

Lister/dører/vinduer : Hvit Narciss. Masala

Jeg ønsker å male soverrommet i leiligheten, inkludert taket. Det er generelt lite lys på dette rommet, så burde ikke ikke bli for mørkt. Jeg har sett for med noen grønt og/eller beige, men er åpen. Jeg er ikke glad i blå. Stua, som kan sees fra soverommet har tregulv, og det er malt med Hvit Narciss på veggene og Masala i taket. I gangen er det malt med Masala på vegger, og Hvit Narciss på lister og i tak. På Kjøkkenet er det malt med Hvit Narciss på veggene og Mexico på skapdørene (disse vurdere jeg å male i en annen farge). Fra gangen kan man også se barnerommet som er malt med Duck Egg Blue. Ønsker en farge som skal være dempet og sofistikert. Har vurdert Vårluft, men usikker på om den blir for frisk. Har også vurdert Hummus. Det kunne gjerne ha vært en farge som kan gå igjen i taket på kjøkkenet.

2024-05-27 11:31:13

Fargerådgiver svarer:

Hei Sophie

  LADY 8087 Vårluft vil stå fint til  LADY 0288 Mexico. Og med disse to fargene vil du få en tøff kontrast til  LADY 0384 Hvit Narciss og  LADY 10428 Masala. På soverommet vil både  LADY 12118 Hummus,  LADY 1392 Gul Antikk eller den litt lysere og litt mer kulørte  LADY 1520 Cheerful Peach bli fin til alle flater.

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Gulvet i inngangen som går inn på kjøkkenet har i dag fliser med en kald blågrå farge. Jeg ønsker å male de for å gi mer varme og for at de skal gå bedre med fargene jeg har ellers i leiligheten. Jeg Har vurdert Hummus, Curious Mind, Almond Beige. Hva tenker du og de? Noen andre forslag?

28/05/2024 10:07:33

Kommentar

Her er bilder av gang og kjøkken. Hvor mener du jeg burde male med Vårluft? Kan også gjøre endringer hvis det blir for mye krasj.

28/05/2024 10:29:01

Fargerådgiver svarer:

Hei Sophie

 Jeg foreslo  LADY 8087 Vårluft i taket sammen med  LADY 0288 Mexico på dine kjøkkenfronter. Jeg fikk inntrykk av at du har valgt deg  LADY 10428 Masala og  LADY 0384 Hvit Narciss i både stue og gang, bare omvendt. Og med disse to fargene vil da  LADY 12118 Hummus,  LADY 1392 Gul Antikk eller  LADY 1520 Cheerful Peach bli fine toner på både vegg og tak på soverommet ditt. Jeg vil tro  LADY 11174 Curious Mind eller  LADY 10966 Almond Beige vil vippe litt kjølig i møte med  LADY 0384 Hvit Narciss og  LADY 10428 Masala.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Takk for oppklaringen! Enig i at Vårluft kunne ha vært kult i taket på kjøkkenet. Hva kunne ha vært en fin farge å male gulvflisene med? De som går fra gangen og inn på kjøkkenet. Og hva med Local Green, eller en annen grønnfarge på rommet?

28/05/2024 15:01:02

Fargerådgiver svarer:

Hei Sophie

Jeg vil du tar kontakt med våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no/no/b2c/how-to/chat/index.aspx eller på telefon 33 45 75 30. For produktvalg til dine gulvfliser.

Hva med å beholde gulvflisene slik de er i dag og male sokkel listene i lik farge som frontene slik at overgangene mellom disse to flaten blir mykere ;)


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun