Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Egghvit og bomull
Hei! Nå ønsker vi å male soverommet, men garderobeskapene og det lave skråtaket gjør at jeg synes det er litt vanskelig. Jeg er åpen for å male tak og lister også, og ikke minst skapdørene. Ønsker råd til hvordan jeg teknisk sett går frem på garderoben, spesielt aluminiumslistene..? Jeg elsker soft skin og andre rosatoner som er dempet. Friendly punk og thoughtful er lekre. Vil ha en lun og ikke sukkersøt atmosfære. Gjerne mørkere enn vi har i dag (tudor, helt feil til rommet..). Har også sett på muskatnøtt, men klarer ikke lande kombinasjon.
Rettelse, dagens farge er hvit lin
Hei Linda, når det er panel på både vegger og tak syne jeg det er lekkert at taket er hvitt som dørene. Garderoben og aluminiumslistene + gulvlister kan med fordel få samme farge som veggen. Aluminiumslistene kan du spraymale i samme farge som veggen, samme farge som veggen kan du bestille på spraylakk.no. Dempede rosatoner kan virkelig bli lekkert og fargene du nevner er fine, jeg holder en knapp på LADY 20184 Thoughtful eller LADY 2024 Senses som er litt dypere enn LADY 10580 Soft Skin og LADY 20185 Friendly Pink. LADY 20142 Daydream er også en lekker farge hvis du ønsker litt mørkere vegger :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger