Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Vi pusser opp stue og kjøkken, alt nytt. Har satt inn vindu med sorte karmer og det kommer ny trapp med sort gelender og hvitbeiset trinn med glassrekkverk. Vi har ikke bestemt oss helt for gulv, men ser på Berry Alloc sin « champs elysees» eller alternativt gå litt mørkere og ta berry alloc sin «ventura Boulevard«. Vi har bestilt kjøkken med beige fronter på benkeskap og IKEA sinarp på høyskap. Hvit marmor benkeplate i stein. Høyskap langs ene veggen som fortsetter med benkeskap langs andre veggen. Blir også en øy med sitteplasser hvor IKEA sinarp vil bli skapene mot spisestue. Har lagt til en video på hvordan det nå ser ut.
Hei Trine, video har jeg ikke fått, men bilder av rommene. Det jeg lurere på før jeg kan begynne er om du kan si meg hvilken beige tone det er på dine kjøkkenfronter, er det Havstorp fra Ikea ? Hvis du bestemmer deg for gulv og legger ved en link med bildet får jeg gulvet med i vurderingen :-)
Hei, Ja, det er Havstorp fra IKEA på kjøkkenfrontene. Prøvde å legge til video, men den ville ikke laste opp, tok derfor bilder i stedet. :) Legger til link til gulv under, men synes ikke de ser helt sånn ut i virkeligheten (vi har prøver hjemme). Om du har tips til andre gulv så har vi som du sikkert skjønner ikke konkludert på dette enda. https://www.berryalloc.com/no/nb/high-pressure-floors/grand-avenue?page=1#grand-avenue-champs-elysees-08541 https://www.berryalloc.com/no/nb/high-pressure-floors/grand-avenue?page=1#grand-avenue-ventura-boulevard--04576 Mvh Trine
En tilleggskommentar; Spilevegg er i utgangspunktet tenkt som lys eik/hvitbeiset Ask lik trappetrinnene. Har også vurdert å bytte ut Sinarp frontene med natur eikefarget front, feks Epoq Pillar naturlig eik (se bilde) for å få er mykere uttrykk. Igjen, tips tas i mot med stor takk om du har noe med tanke på valg av Sinarp vs pillar.
Hei Trine, hvilke fronter du skal velge er smak og behag. Jeg holder en knapp på Sinarp for å få mer kontrast mot både gulvet og de beige frontene, men smak og behag. Velger du Sinarp og Havstorp ser jeg for meg at lyse vegger i LADY 10678 Space blir lekkert, gjerne kombinert med LADY 1376 Frostrøyk, LADY 1233 Mohair, LADY 10965 Hipster Brown, LADY 1632 Rock Sugar, LADY 12291 Soft Brown, LADY 11175 Adventure, LADY 2300 Jord, LADY 8546 Local Green og LADY 8304 Timian hvis du har flere rom som skal males eller til farger på møbler/detaljer. Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Hei! Hva vil du anbefale i tak?
Hei Trine, hos deg tror jeg det blir lekkert å velge tak i samme farge som veggen. Hvis du synes at det blir mørkt i andre rom der du ikke skal ha lyse vegger, kan du gjerne velger LADY 10678 Space i taket sammen med de andre fargene jeg anbefalte sist :-) Vil du ha hvite tak anbefaler jeg LADY 1624 Letthet til fargene vi har snakket om :-)
Høres veldig bra ut! Her er noen tanker, tror du det vil fungere? Se også bilde av tegning vedlagt. Vegg ved benkeskap kjøkken: muted Coral Vegg med dører/vindu: space Vegg mot veranda og inn mot tv-stue: mohair Vegg med peis og tv: jord Resten av tv-stue: mohair eller space Trappeoppgang og vegg mot trapp: space Tak: space Blir det for mange farger? Og vil Muted Coral bli for spenstig? Kunne og tenkt meg å se Adventure, men de har ikke hatt prøver på dette der jeg har vært for å se.
…og hvilke type maling vil du anbefale?
Bilde av utriss/fargeforslag under
Hei Trine, dette er lekre farger som står godt sammen så du får tommel opp fra meg. LADY 20217 Muted Coral er en deilig farge og det er jo bare en vegg så skulle du andre går det fort å rulle over :-) LADY 11175 Adventure er i vårt fargesenter inne, men du har kanskje vært hos en forhandler som ikke har Jotun fargesenter ?
Så bra! Synes jo Muted Coral er litt spenstig, og det gjør mannen min og :) Tenkte et alternativ er å bruke jord på den veggen og gå for noe grønt i stua, feks Evening Green. Fikk tak i Adventue til slutt, men ble veldig brun på veggen vår… Ville du forresten gått for Mohair eller Space i resten av TV stua?
Hei Trine, på veggen mellom TV stuen og resten av rommet, der du planlegger LADY 1233 Mohair er det ytterhjørne så det er etter min mening anbefalt å trekke LADY 1233 Mohair rundt hjørne slik at du får den også i TV stuen :-) Om du skal velge LADY 6352 Evening Green eller en varmere grønntone som LADY 7686 Mindful Green, LADY 8479 Evergreen eller LADY 7613 Northern Mystic er smak og behag :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak