Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
På vegne av kompis som skal pusse opp leilighet: Laminat på gulv i brunlig tone Tak og lister skal males i hvittone Soverom ønskes en mørk farge (dempet sort?) Gamingrom en lysere fargetone (grønn/blå?) gang, stue, kjøkken (skal fjerne vegg og lage åpne kjøkkeløsning) ønskes en varm, lys farge (beige toner?
Gulvet blir byttet til lysere tregulv.
Hei Cecilie, jeg vil gjerne hjelpe dere med en fargepalett, men jeg trenger litt mer informasjon. Hvilken hvittone er det på kjøkkenfrontene ? Jeg trenger også link med bilder av nytt gulv og gjerne bilder av sofaen :-)
Hei, Gulvet: North Wood Herdet tregulv i Eik, lakkert; https://www.maxbo.no/herdet-tregulv-aud-eik-p4104560/?gad_source=1&gclsrc=aw.ds Sofaen skal byttes ut! Ut i fra fargene, tas imot tips til farge på sofa basert på de farger som velges på vegger:) Tak og lister skal males også, så kom gjerne med tips til hvitfarge som passer med øvrige farger på vegger etc. Tusen takk:) Cecilie
angående kjøkken så skal dette byttes ut, gjerne i gråtone eller annet - vi tar anbefaling her også basert på vegger etc:)
Hei Cecilie, vi har ikke kjøkkenfronter så det er et valg dere må ta selv, gjerne før fargevalg til vegg slik at jeg får kjøkkenfrontene og benkeplate med i vurderingen :-) Basert på ønsker som er nevnt tidligere og dette gulvet vil jeg i første runde anbefale at dere kikker på følgende farger:
LADY 10678 Space og/eller LADY 12290 Antwerp Beige til stue, gang og kjøkken. LADY 8469 Green Leaf eller LADY 5030 St. Pauls Blue på gamingrom, regner med at det er behagelig mer litt mørkere vegger også der inne :-) LADY 9938 Dempet Sort er absolutt lekker på soverommet sammen med disse fargene. Andre mørke farger som også er lekre på soverom er LADY 2732 Dyp Mocca, LADY 1434 Elegant, LADY 8422 Green Marble, LADY 7613 Northern Mystic eller LADY 4744 Sophisticated Blue. Til hvite detaljer som dører, lister vinduer og tak anbefaler jeg LADY 1624 Letthet. Taket på soverommet kan gjerne få samme farge som veggen eller en annen farge enn hvitt, det vil gi en mykere overgang mot de mørke veggene. Hvis dere ønsker en revurdering av fargene når kjøkkenfronter er valgt hørere jeg gjerne fra dere igjen :-)
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel