Soverom skal bli tv-stue - fargevalg

Kategorier:

- Stue

Soverom skal bli tv-stue, jeg ønsker innspill på hvordan man kan bli kvitt soveromsfølelsen. Ønsker varme toner, grønt/blått, men åpen for røde/oransje farger, men litt redd det kan bli for mye i et lite rom. Skyvedørsgarderoben i enden skal beholdes, men tenker at den også kan males, kanskje i andre farger? Gulv - gulnet parkett Størrelse - ca. 4x5 meter Møbler - mørke brun Sofa - grå Strietapet på 3 av 4 vegger. Rommet ligger isolert i enden av en lang hvit gang, ikke oppholdsrom i nærheten.

2024-06-05 00:26:57

Fargerådgiver svarer:

Hei Diana, jeg ville malt skyvedørene i samme farge som veggene da blir de mindre dominerende i rommet og det blir straks mer stue enn soverom.  Hvis rommet hovedsakelig skal brukes som TV stue synes jeg at en ganske mørk farge er fint, det blir litt som å gå på Kino :-) Hva med  LADY 8469 Green Leaf,  LADY 7613 Northern Mystic  LADY 5030 St. Pauls Blue eller  LADY 11175 Adventure. Bruntonen i sofaen er avgjørende for hvilken farge du bør velge på veggene. Send meg gjerne bilder av sofaen tatt i godt daglys så er det enklere å si noe om veggfarger :-)  

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Takk for kjapt svar! Ser at beskrivelsen min av møblene forskjøv seg litt. Sofaen er grå, se bilde, og møblene mørke brune/svarte. Rommet skal hovedsakelig brukes som tv-stue ja:)

05/06/2024 21:29:28

Fargerådgiver svarer:

Hei Diana, jeg tror absolutt at den grå sofaen står godt til fargene jeg anbefalte, er det noen av fargene som falt i smak :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun