Fargepalett hus ved sjøen

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : Vi tenker klassisk hvit.

Hei. Vi flyttet inn i huset for litt over 1 år siden. Vi skal male om rommene gangen, stua og kjøkken og trenger å finne en fin fargepalett som kan passe til utsikten vår som er sjøen. Vi skal også renovere kjøkkenet så fargen på frontene finner vi ut av når vi har malt rommene. Våre møbler er i fargen svart og lys grå. Huset er fra 1990-tallet ca. Vi liker fargene blå, grønn, grå.

2024-06-07 19:38:33

Fargerådgiver svarer:

Hei Cathrine :) Jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Her kommer bilder. De første er av stua, de mørke er fra kjøkkenet og de siste er fra gangen. Vi skal bytte gulv, ikke bestemt oss for hvilket enda men lysere 1 stavs parkett. Vi skal ha klassisk hvit i tak og rundt vinduer. Og vi har sett for oss et kjøkken i fargen washed linen, og da lurer vi på å male kjøkken og stua i den fargen også. Og male evt gangen i minty breeze eller noe lignende. Er det farger som kan passe sammen og som evt kan passe til huset vårt? :)

10/06/2024 10:45:43

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Det er supert dere har vurdert kjøkkenfronter, da har vi ett utgangspunkt å jobbe ut fra :) Med  LADY 10679 Washed Linen på kjøkkenfronter blir det ikke feil å male vegger i samme farge. Med ulik glans på vegger og fronter vil du oppleve en nyanseforskjell da farger fremstår gjerne mer intense med en høy glansgrad, og mer dempet med et helmatt uttrykk. 

Kombiner gjerne  LADY 10679 Washed Linen med  LADY 7163 Minty Breeze da disse står lekkert til hverandre. Jeg vil også nevne  LADY 1352 Form,  LADY 10683 Cashmere og  LADY 5030 St. Pauls Blue samt  LADY 5249 Linblå som gode kandidater i denne fargepaletten :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk