Gang, kjellerstue og treningsrom

Kategorier:

- Gang

- Annet

Hei, jeg har et kjøkken i hovedetasjen som er malt i adventure (på vegg og modern beige i tak) og ei stue som er malt i modern beige (på tak og vegg + lister). Ønsker å male gangen mellom her samt i gangen nede i kjelleren. Vi har en fin teglstensmur som jeg ønsker å fremheve i gangen oppe. Nede i kjelleren vil jeg male et treningsrom som nå er i dempet sort og ei kjellerstue som nå er grønn. Ønsker å få en fin fargepalett som kan brukes. Maler gjerne tak i noe annet enn hvitt. Ønsker å ha det lunt. Idag har vi en sofa i kjellerstua som er i fargen sand.

2024-06-10 09:12:52

Fargerådgiver svarer:

Hei Bente, takk for bilder :) Med din teglsteinsmur, ditt gylne gulv samt  LADY 12076 Modern Beige og  LADY 11175 Adventure i fargepaletten setter jeg opp en fargepalett. Alle disse står etter min mening sammen så her er det bare å leke seg med hvem som bør hvor etter ditt lysforhold. Jeg vil be deg ta en titt på 1182 Delfi, jeg klarer dessverre ikke linke denne men du vil finne den i fargeviften "Varig Vakre Murfarger" hos din lokale Jotun fargeforhandler. Den er ton i ton med  LADY 11175 Adventure og vil hente opp tonen i din teglsteinmur. Jeg vil også nevne den lysere  LADY 12083 Devine som jeg ser for meg vil stå fint til ditt grå gulv i treningsrommet. I tillegg til disse rødlige tonene vil  LADY 1376 Frostrøyk,  LADY 10678 Space og  LADY 12075 Soothing Beige som er nydelig til  LADY 12076 Modern Beige :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk