Kategorier:
- Enebolig
- Mur
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei, vi har pusset opp et husbankhus fra 60-tallet og skal nå male det. Vi har satt inn vinduer i fargen RAL 9005 og har rød takstein. Alle omkringliggende hus er svarte, men vi tenkte å bryte med enten grønn, blå eller rosa. Har dere fargeforslag i disse fargene? Ønsker en dus og farge. Kan nevne at vi har et moderne tilbygg i malmfuru som skal gråne naturlig. Vi må også ha en farge til grunnmur og hadde som utgangspunkt sett for oss frostrøyk, men åpen for forslag. På forhånd takk for svar!
Hei Marita
Vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av huset, farge på takstein og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hører fra deg ;)
Ok, takk. Trodde alle fikk se bildene.
Bilde
Hei Marita
Takk for bilde og beskrivelse på tilbygget. Jeg ser for meg det vil bli super lekkert å male huset i JOTUN 0239 Mellomrosa som vil stå vakker til ditt tak og ikke minst til grånet utrykk på tilbygget. Til døren eller et møbel vil jeg foreslå JOTUN 2149 Rødberg eller JOTUN 0745 Grønn Umbra. Til JOTUN 0239 Mellomrosa hus vil da JOTUN MUR 1024 Tidløs som lys tone på muren bli lekkert. Liker du en murfarge som er litt mer dempet/mørkere vil det bli fint med JOTUN MUR 1973 Antikkgrå ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst